دعوت به همکاری با سیلیکون ولی چین از طرف پارک علوم و فناوری های نرم جهاد دانشگاهی

پارک علمی Zhongguancun چین طی نامه‌ای رسمی از پارک ملی علم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاد دانشگاهی برای همکاری نزدیک‌تر، تبادل تجربیات و کشف ظرفیت‌های همکاری دعوت کرد.

به گزارش ایسنا، پارک علمی Zhongguancun چین طی نامه‌ای رسمی از پارک ملی علم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاد دانشگاهی برای همکاری نزدیک‌تر، تبادل تجربیات و کشف ظرفیت‌های همکاری دعوت کرد.

در متن دعوتنامه این پارک ضمن اشاره به سفر اخیر آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان به چین، از دستاوردهای این سفر که همکاری بیشتر ایران و چین در زمینه های مختلف از جمله صنایع فرهنگی بوده است، اشاره شده است. ، تاکید می شود.

اولین پارک با فناوری پیشرفته چین، پارک علمی Zhongguancun واقع در پکن. میزبان بسیاری از شرکت های فناوری است. شاید عباراتی مانند مساحتی به مساحت 488 کیلومتر مربع با قدمتی بیش از 43 سال، موقعیت بیش از 21 هزار شرکت و بنگاه دانش بنیان، موقعیت بیش از 360 شرکت بورسی دارای شبکه سود بیش از 30 میلیارد دلار، استقرار 16 پارک علمی (پارک فرعی) و فناوری مجزا، محل اشتغال بیش از 2.6 میلیون نفر شامل بیش از 750000 متخصص، محل درآمد حدود یک تریلیون دلار در سال زادگاه شرکت های بزرگی مانند Beidou و Lenovo و میزبان شرکت های چند ملیتی پیشرو، الهام گرفته از Silicon Valley در ایالات متحده و در یک کلام، Silicon Valley چین کوتاه ترین و جامع ترین شناسایی و شرح برای معرفی است. پارک علمی ژوانگ گوانشون در پایتخت چین.

این پارک نقش کلیدی در توسعه ده ها دانشگاه از جمله دانشگاه Tsinghua، تعداد زیادی موسسات تحقیقاتی وابسته به آکادمی علوم چین و تحقیق و توسعه مرتبط با شرکت های چند ملیتی دارد.

دعوت از پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی جهاد دانشگاهی از چنین پارکی می تواند مسیر توسعه و پیشرفت را برای شرکت ها، دانشگاه ها و صنایع خلاق باز کند.

دیدگاهتان را بنویسید