فروش تجهیزات پزشکی بیمارستانی

خرید فروش قیمت مانیتور علائم حیاتی

خرید فروش قیمت مانیتور علائم حیاتی

 

خرید فروش قیمت مانیتور علائم حیاتی : مانیتور علائم حیاتی نام دستگاهی است در حوزه پزشکی که در بخش مراقبت‌های ویژه نظیر ICU و CCU و NICU ، اتاق عمل و اورژانس به منظور نمایش سیگنال‌های حیاتی بیمار مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته باید این نکته را ذکر کرد که هر کدام از انواع مختلف مانیتور علائم حیاتی که در بخش‌های مختلف بیمارستان مورد استفاده قرار می‌گیرند پارامترهای مختلف و متفاوتی را نشان می‌دهند و در شرایط بحرانی و نامطلوب، هشدارهای لازم را اعلام می‌کنند.

از جمله پارامترهای نمایش داده شده توسط دستگاه مانیتور علائم حیاتی عبارتند از:

 • امواج مربوط به سیگنال قلب یا ECG
 • ضربان قلب
 • آریتمی
 • سرعت و میزان تنفس
 • فشار خون تهاجمی و غیرتهاجمی
 • درصد اشباع اکسیژن خون
 • دمای بدن
 • میزان دی اکسید کربن

به هریک از پارامترهای ذکر شده عنوان ماژول اطلاق می‌شود. وجود هر کدام از این ماژول‌ها در اکثر دستگاه‌های مانیتور علائم حیاتی به چشم می‌خورد و حتی این امکان وجود دارد که بر اساس درخواست و نیاز خریدار پارامترهای بیشتری نیز به آن افزوده شود.

ویژگی فوق العاده و منحصر به فرد دستگاه مانیتور علائم حیاتی در قابلیت اتصال آن به سیستم سانترال خلاصه می‌شود. در بخش‌هایی از بیمارستان که از این دستگاه استفاده می‌شود این وسیله به دلیل متصل بودن به سیستم سانترال توسط کلیه کادر درمان قابل مشاهده و کنترل است. این دستگاه به گونه‌ای طراحی شده که پس از دریافت ورودی‌های اندازه گیری شده و تقویت و پردازش آنها، این مقادیر را به شکل موج یا عدد نشان می‌دهد و حتی برای هر کدام از پارامترهای مذکور یه محدوده خاص معین شده که در صورت عبور علائم حیاتی بیمار از سطح نرمال، دستگاه هشدار می‌دهد. البته در صورت اتصال نامناسب لیدها به منظور اندازه گیری EPG، سیستم هشدار دستگاه فعال شده و به صدا در می‌آید.

 

خرید و فروش دستگاه مانیتور علائم حیاتی

 

در خرید دستگاه مانیتور علائم حیاتی باید ظاهر دستگاه و خدماتی که ارائه می‌دهد را مورد توجه قرار داد و با توجه به نیاز خود اقدام به خرید آن نمود همچنین آگاهی از این ویژگی‌ها در هنگام خرید باعث می‌شود تا به نوعی از قیمت و کیفیت محصول نیز اطمینان حاصل کنیم زیرا ویژگی‌های یک محصول معرف سلامت و کیفیت آن است و این کیفیت است که قیمت را معین می‌کند. در ادامه به توضیح برخی ویژگی‌های دستگاه مانیتور علائم حیاتی می‌پردازیم.

 

قسمت‌های مختلف تشکیل دهنده مانیتور علائم حیاتی عبارتند از:

 • صفحه نمایش که دارای دو نوع دکمه‌ای و لمسی است که مدل‌های جدید و پیشرفته از نوع لمسی هستند.
 • صفحه کلید مربوط به تنظیمات دستگاه
 • ماژول‌ها یعنی پارامترهای مختلفی که پیش از این به توضیح آنها پرداختیم.
 • حسگرهای موجود در دستگاه که به منظور اندازه گیری پارامترها تعبیه شده‌اند و شامل حسگر دما، پروب EPG و پالس اکسیمتر و فشارسنج اتوماتیک هستند.
 • برد تغذیه دستگاه که وظیفه آن تبدیل نمودن ولتاژ برق شهری به ولتاژی است که دستگاه برای عملکرد مناسب به آن احتیاج دارد.
 • دستگاه دارای دو باتری است که یکی باتری اصلی خود دستگاه و از جنس نیکل کادمیوم یا اسید و سرب است و دیگری باتری پشتیبان کوچک ۳ ولتی مناسب برای شرایط اضطراری است یعنی مواقعی که باتری اصلی خراب باشد و در دسترس نباشد.

 

از جمله ویژگی‌های دیگر دستگاه مانیتور علائم حیاتی که کاربرد دستگاه برای بخش‌های مختلف را تعیین می‌کند، میزان حساسیت دستگاه است. دستگاه مانیتور علائم حیاتی از لحاظ میزان حساسیت سه دسته را شامل می‌شود که عبارتند از:

 • دستگاه با حساسیت پایین که قادر به نمایش علائم حیاتی اولیه است و در صورت نیاز می‌توان اندازه گیری دما یا NIBP به پارامترهای آن اضافه نمود.
 • دستگاه با حساسیت متوسط که قابل استفاده در بخش جراحی عمومی و اورژانس بیمارستان است.
 • دستگاه با حساسیت بالا که به علت نمایش پارامترهای ویژه در بخش مراقبت‌های ویژه یا در زمان بیهوشی بیماران از آن استفاده می‌شود. پارامترهای خاصی که این نوع از دستگاه مانیتور علائم حیاتی نمایش می‌دهد عبارتند از: فشار خون تهاجمی، آریتمی و میزان دی اکسید کربن.

 

قیمت دستگاه مانیتور علائم حیاتی

 

قیمت دستگاه مانیتور علائم حیاتی نیز مشابه سایر دستگاه‌ها با توجه به کاربردها و ویژگی‌های مختلف آن متفاوت خواهد بود.

دستگاه مانیتور علائم حیاتی به دلیل اینکه چندین نوع مختلف را شامل می‌شود که هر یک برتری‌های قابل ملاحظه‌ای نسبت به دیگری دارد در نتیجه هر نوع از آن مناسب برای استفاده در بخش ویژه‌ای است و با توجه به پارامترهای مختلفی که شامل می‌شود یعنی میزان حساسیت آن سطح قیمت آنها نیز متغیر خواهد بود، در واقع دستگاهی که پارامترهای اندازه گیری آن طیف گسترده‌ای از علائم حیاتی را پوشش دهد قیمت بیشتری خواهد داشت.

علاوه بر پارامترها، دستگاه مانیتور علائم حیاتی به دلیل اینکه به شدت با سلامت و زندگی بیمار در ارتباط است بایستی در شرایط اضطراری همچون قطعی برق بتواند اطلاعات حیاتی بیمار را حفظ کند که این ویژگی در دستگاه مستلزم دارا بودن سیستم باتری قوی و سالم است که عملکرد صحیحی داشته باشد. پس سیستم باتری مناسب نیز می‌تواند قیمت این دستگاه را دستخوش تغییر قرار دهد.

البته کشور و کارخانه سازنده و به نوعی برند محصول نیز قیمت آن را تحت تاثیر قرار خواهد داد. حتی لمسی یا دکمه‌ای بودن صفحه نمایشگر نیز در این امر دخیل است.

 

جمع بندی نهایی

 

جمع بندی کامل از مطلب فوق درباره خرید و فروش و قیمت دستگاه مانیتور علائم حیاتی را می‌توان به این صورت بیان کرد که به میزانی که شرایط بیمار بحرانی و خاص است دستگاه با حساسیت بالاتری برای کنترل علائم حیاتی او موردنیاز است، در نتیجه در بخش‌های ویژه بیمارستان از نوع حساسیت بالای این دستگاه و در بخش‌های معمولی با بیمارانی که شرایط بحرانی ندارند از نوع حساسیت متوسط یا پایین این دستگاه استفاده می‌گردد و می‌توان اینگونه نتیجه گیری کرد که قیمت دستگاه نیز با شرایط بیمار رابطه مستقیم دارد یعنی به میزانی که شرایط بیمار حاد است و لازم است اطلاعات وسیع‌تری از علائم حیاتی او در دسترس باشد، دستگاه مورد استفاده باید حساسیت بالاتری داشته باشد که در نتیجه از قیمت بالاتری نیز برخوردار خواهد بود.

نئوفارم

سایت نئوفارم با هدف افزایش دانش در زمینه صادرات و واردات کالا در سال 1399 ایجاد شده است . جهت هماهنگی برای تبلیغات شرکت بازرگانی خود به صفحه " تبلیغات در نئوفارم " مراجعه کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا