خرید و فروش عمده خرما خاصویی

همه چیز راجع به خرید عمده خرما خاصویی و فروش عمده این خرما

 

خرما یکی از مهم‌ترین خشکبارها بر روی سفره ما ایرانی‌ها است که انواع بسیار زیادی دارد، یکی از انواع خرماها خرمای خاصویی است. این خرما سایز کوچک اما بازار بزرگی دارد، شاید بازار بزرگی دارد اما متأسفانه بسیار کمیاب‌تر از خرماهای دیگر است. خرمای خاصویی در جنوا کشور کاشت و برداشت می‌شود و معمولاً آن را در شهر بوشهر می‌توانید بیابید. در ادامه می‌خواهیم در رابطه با خرمای خاصویی و خرید و فروش خرمای خاصویی برایتان بنویسیم اما ابتدا باید به این سؤال پاسخ دهیم که خرمای خاصویی چیست؟

اگر نیاز به خرید خرمای عمده دارید به این صفحه مراجعه کنید >>> لیست فروشندگان خرما

 

خرمای خاصویی چیست؟

گر علاقه زیادی به خوردن خشکبار به خصوص خرما دارید حتماً این نوع خرما را امتحان کردید و یا با خواندن این مقاله مشتاق به امتحان کردن آن خواهید شد، این خرما که در جنوب کشور کاشت و برداشت می‌شود بسیار شبیه به آلو است به همین دلیل گاهی می‌شنویم که آن را خرمای آلویی نیز خطاب می‌کنند. خرمای آلویی و یا خاصویی بسیار ریز، پر خواص و خوش طعم است، این خرما در شهرهای بوشهر، جم، فارس و هرمزگان پرورش داده می‌شود.

 

خرمای خاصویی چه ویژگی‌هایی دارد؟

برای این که بهتر این خرما را بشناسید کمی از مشخصات آن را برایتان میگویم.

  • همان‌طور که گفته شد خرمای ریزی است.
  • پس از این که کاملاً رسید به رنگ قهوه‌ای روشن در می‌آید.
  • اگر کشاورز هستید زمانی که رنگ آن به قهوه‌ای روشن رسید آن را برداشت کنید.
  • خرمای خاصویی و یا خرمای آلویی شیره زیادی دارد، به طوری که اگر یک خرما را در ظرفی مناسب قرار دهید پس از چند دقیقه خرما در شیره خود قرق می‌شود، به همین دلیل آن را جزء خرماهای مرطوب می‌دانند.
  • طعم آن بسیار شبیه به خرمای پیارم است که جزء گران‌ترین خرماهای موجود در بازار ایران است. به دلیل شبیه بودن طعم این دو خرما می‌توانید آن‌ها را با یکدیگر جایگزین کنید.
  • یکی از ویژگی‌های مهم آن خواص دارویی زیاد این نوع خرما است.
  • قند طبیعی زیادی دارد و شما می‌توانید به جای استفاده از قند هنگام خوردن چای از این خرما استفاده کنید.
  • به دلیل طعم فوق العاده و پرطرفدار بودنش در زمینه صادرات نیز بسیار موفق عمل می‌کند و تمام کشورهای حاشیه خلیج فارس از مشتریان درجه یک این نوع خرما هستند.

این خرمای پر خواص را در بوشهر که محل اصلی کشت این خرماست به عنوان خرمای خاصه نیز می‌شناسند. فراموش نکنید که این خرما شرایط نگهداری دشواری دارد پس حتماً اطلاعات خود را برای نگهداری از آن بالا ببرید.

 

چه کسانی خرمای خاصویی را می‌خرند؟

برای خرید و فروش هر محصولی باید بازار آن را نیز پیدا کنید تا بتوانید فروش خوب و در نتیجه سود قابل توجه‌ای داشته باشید. پس اگر می‌خواهید اقدام به خرید و فروش خرمای خاصویی کنید باید بدانید که چه کسانی مشتاق به خرید و استفاده از آن هستند. اگر این سؤال در ذهنتان پیش آمده است که چه کسانی خرمای خاصویی را می‌خرند؟ ما به شما پاسخ خواهیم داد.

این خرما طعم بسیار خوبی دارد و برای مصارف خانگی بسیار از آن استفاده می‌شود، اما طعم خوبش تنها آن را برای مصارف خانگی محدود نکرده و بسیاری از جاهای دیگر مانند کارخانه جات و تولیدی‌ها نیز از آن استفاده می‌کنند، این خرما بسیار مناسب تهیه حلواست و در مراکز تولید مواد غذایی نیز بسیار از آن استفاده می‌شود.

پس اگر می‌خواهید شروع به خرید و فروش خرمای خاصویی کنید به غیر از مصارف خانگی می‌توانید بر روی تولیدی‌های مواد غذایی نیز حساب کنید.

 

چطور از خرمای خاصویی به شکل عمده نگهداری کنیم؟

گفتیم که خرمای خاصویی و یا آلویی شیره بسیار زیادی دارد و شرایط نگهداری آن نیز نیاز به اطلاعات کافی دارد، ما این اطلاعات را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

به دلیل داشتن شیره زیاد شما نمی‌توانید خرمای خاصویی را در محل سرد نگهداری کنید، زیرا در این دما خرما خشک می‌شود و مرغوبیت خود را از دست می‌دهد. به همین دلیل بهتر است در فصل سرد سال و زمستان آن را در دمای مطلوب مانند دمای محیط خانه نگهداری کنید. شما باید این خرما را در اواخر تابستان و ابتدای مهر برداشت کنید، پس اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که می‌خواهید این خرما را به صورت عمده خریداری کنید حتماً در این فصل اقدام به خرید کنید.

 

قیمت خرمای خاصویی چطور است؟

خرمای خاصویی و یا آلویی در فصل برداشت قیمت مناسب‌تری دارد، البته این قیمت در بازه زمانی مختلف تغییر می‌کند؛ اما اگر خرمای خاصویی را در فصل زمستان و یا بهار تهیه کنید مطمئن باشید با قیمت گران‌تری آن را خواهید خرید. پس اگر تصمیم به تهیه عمده این خرما دارید حتماً در فصل برداشت آن یعنی اواخر تابستان و اوایل پاییز اقدام کنید.

 

در این بلاگ پست چه گفتیم؟

در این مقاله به موضوعات مربوط به خرمای خاصویی پرداختیم. پیش از هر چیزی به این سؤال که خرمای خاصویی چیست پاسخ دادیم، سپس درباره ویژگی‌های این خرما گفتیم تا شما را بیشتر با این نوع خرما آشنا کنیم، بعد از آن نیز اطلاعاتی درباره این که چه کسانی خرمای خاصویی را می‌خرند؟ و چطور باید از آن نگهداری کرد گفتیم، در انتهای مقاله هم از قیمت خرما و فصل برداشت آن گفته شد. امیدواریم مقاله مفیدی باشد.

 

مطالب مرتبط

فهرست