شرکتهای صادرات ، واردات و ترخیص کالا
پسته

خرید و فروش عمده پسته کله قوچی

حجره دار و بارفروش

خرید عمده پسته کله قوچی چگونه است؟

 

این نوع پسته جزو خانواده‌ی پسته فندقی است، درحالی‌که نسبت به درشت‌تر بوده و انس پایین‌تری دارد و به خاظر همین ویژگی محبوبیت دارد. معمولا بیشترین کاربرد آن بعد از قرارگیری در یک بسته آجیل مجلل، به کارگیری در صنایع شیرینی‌پزی وبستنی‌سازی است.

این نوع پسته به علت این‌که نسبت به سایر انواع پسته زود تر گل دهی می کند نسبت به هوای سرد فصل بهار نیز حساس تر است و درختان این نوع پسته شاخه های قوی و ضخیم تری نسبت به سایر پسته ها دارا هستند. خرید عمده پسته کله قوچی را می‌توان از عمده فروش‌های پسته در ایران که مرکز این نوع پسته هستند با قیمت رقابتی یافت کرد؛ یکی از انواع پرطرفدار و خوشمزه دیگر پسته ایرانی، پسته کله قوچی است، که سعی می‌کنیم، دراین متن به معرفی ویژگی‌های آن بپردازیم:

خرید پسته درجه یک از سایت نئوفارم

 

ویژگی‌های پسته کله قوچی

 • یکی از پرطرفدارترین انواع پسته است
 • ظاهری درشت و کروی دارد و شبیه فندق است
 • ازنظر طعم مطلوب بوده و ازنظر ظاهر برای آجیل مجلل و لوکس مناسب است
 • به دلیل داشتن وزن بیشتر، انس پایینی دارد، درنتیجه قیمت آن بالا می‌رود
 • رنگ پوست دانه پسته سفید استخوانی مایل به تیره است
 • رنگ رویی مغز پسته باید سبز مایل به خاکستری باشد

 

علت نام‌گذاری پسته کله قوچی

به علت درشتی و داشتن سری شبیه قوچ این پسته به نام کله قوچی مشهور است. پسته کله قوچی متعلق به شهر رفسنجان است و برخی معتقداند، فردی به نام حاج علی شریفی نخستین کسی بود که به تولید و معرفی آن پرداخت.

 

خرید عمده پسته کله قوچی

قیمت عمده پسته کله قوچی، وابسته به درشت یا ریز بودن آن یا خندان و طبیعی بودن می‌تواند متفاوت باشد. خرید عمده این پسته بیشتر برای مصارف تهیه‌ی یک آجیل مجلل است و یا در امر صادرات استفاده می‌شود. درکنار آن برای صنایع بستنی‌سازی و شیرینی پزی هم استفاده می‌شود. در هر کیلوگرم پسته کله قوچی 700 تا 800 دانه پسته وجود دارد، سنگینی وزن این پسته باعث کاهش تعداد این دانه‌ها می‌شود، انس این پسته‌ها کم است و این هم در افزایش قیمت عمده موثر واقع می‌شود.

 

فروش عمده پسته کله قوچی

صادرات پسته کله قوچی بسیار امر متداولی است، درشتی این پسته باعث منحصر به فرد بودن گونه‌ی آن می‌شود و بازار متقاضی مناسبی در سطح جهانی دارد. کشورهایی مانند آلمان، انگلستان، استرالیا در طی سال‌های گذشته به دلیل کیفیت و ظاهر خاص این پسته، متقاضیان آن بوده‌اند و مبدا مناسبی برای صادرات ایران به حساب می‌آیند.

پسته کله قوچی را می توان از نیمه شهریورماه به بعد برداشت کرد، که میزان برداشت شرایط آب و هوا و جغرافیای محیط و تاریخ در کیفیت محصول بسیار موثر است، بعد از این تاریخ می‌توان اقدام به خرید و صادرات آن نمود. در بحث صادرات پسته کله قوچی و سایر انواع آن باید بحث بسته بندی و برندسازی را هم اضافه کرد، زیرا در بازار جهانی فروش فله‌ای و عمده محصول بدون رعایت اصول ابتدایی صادرات باعث می‌شود، سود بسیار کمی برای شما به دست آید و عمده‌ی سود نصیب اشخاصی شود که در نقش واسط وارد عمل می‌شوند، درست مانند پدیده‌ای که در بازار داخلی برای کشاورزان که بیشترین زحمت را برای محصول می‌کشند، به وجود می‌آید و با فروش عمده و فله‌ای کالا به واسط سود بسیار کمی به دست می‌آورند که باعث کاهش انگیزه کاشت و کاهش میزان تولید سالانه محصول می‌گردد.

 

قیمت عمده پسته کله قوچی

به دلیل شکل خاص این نوع پسته، قیمت عمده پسته کله قوچی نسبت به سایر انواع پسته بالاتر است و در همه مراکز فروش دردسترس نیست، به همین منظور بهترین شیوه‌ی دسترسی به قیمت این کالا سایت‌های اینترنتی است که به صورت روزانه قیمت عمده آن را اعلام می‌کنند. عوامل متعددی مثل میزان پسته تولیدی در سال، فصل و ماه خرید، قیمت پسته جهانی، خرید عمده یا جزیی و… در قیمت عمده محصول بسیار موثر است.

 

تشخیص پسته کله قوچی مرغوب

یکی از مهم‌ترین راه‌های تشخیص مرغوبیت پسته کله قوچی تعیین میزان انس آن است. برای تشخیص انس پسته 142 گرم از پسته کله قوچی  را وزن می کنیم و سپس پسته ها را پنج دانه پنج دانه شمارش می کنیم و در نهایت هر مقداری که به دست آمد، به عنوان انس پسته مشخص و تعیین می‌شود. هر چه انس بالاتر رود مرغوبیت و قیمت پسته نیز کاهش پیدا می کند و مثلا وزن هر دانه پسته نیز مشخص می گردد ( هرچه انس پسته بالاتر باشد، قیمت کمتر است). پسته کله قوچی باید نسبت به سایر انواع درشت‌تر و خندان‌تر باشد و شمایلی فندقی شکل داشته باشد. پسته‌های کله قوچی آب خندان( که به صورت مصنوعی و به وسیله‌ی تغییرات دمایی خندان شده است) هم در بازار عرضه می‌شود که قیمت آن پایین تر است، اما درنظر داشته باشید که در اثر این فرآیند بخش زیادی از مواد مغذی آن ازبین رفته است.

 

خواص پسته کله قوچی برای بدن

 • بسیار خون ساز است
 • مغز و ذهن را تقویت می کند
 • باعث آرامش روانی و بهبود وضعیت اعصاب و روان فرد است
 • منجر به باز کردن مجاری کبد می‌شود
 • تقویت معده را برای فرد به همراه دارد
 • باعث تسکین سرفه می شود

 

تبلیغات در نئوفارم

نئوفارم

هدف نئوفارم افزایش دانش کشاورزان و دامداران در حوزه های خود و همچنین صادرکنندگان ، بازرگانان و ... می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا