سنجاق: معرفی 15 طرح زیبا برای سنگ کاری ساختمان

سنجاق: معرفی 15 طرح زیبا برای سنگ کاری ساختمان

 

نمای بیرون ساختمان نشان می‌دهد درون خانه چه خبر است. به همین دلیل به همان اندازه که به فکر طراحی داخلی خانه هستید باید به نمای بیرون هم توجه کنید. ما در اینجا یک لیست از 15 طرح زیبا برای سنگ کاری نمای ساختمان را به شما معرفی می‌کنیم. می‌توانید بسته به بودجه و سلیقه خود طرح مورد نظر را انتخاب کنید. چه ساختمان شما مسکونی باشد، چه اداری و چه تجاری، حتماً ایده مناسب برای آن وجود دارد. پس بدون فوت وقت بیشتر این ایده‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

 

 1. سنگ کاری ساختمان با سنگ طبیعی

نماکاری ساختمان با سنگ طبیعی در گذشته رایج‌تر بود، اما حالا دوباره آن را می‌بینیم. این طرح خاص نه تنها نماکاری خانه شما را متفاوت می‌کند، بلکه بسیار شیک و زیباست.

اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید در قدم اول می‌توانید قیمت سنگ کاری را در شهر خودتان بپرسید. مثلا اگر به دنبال سنگ کار در تهران باشید می‌توانید درخواست سنگ کاری ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار سنجاق صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

 

 1. نماکاری خاکستری

اگر به دنبال یک نمای روستایی و وینتج برای خانه هستید این ایده را به کار ببرید. چون یک نمای زبر و سیمانی به وجود می‌آورد. خوبی رنگ خاکستری هم این است که گرد و خاک و آلودگی‌ها را زیاد نشان نمی‌دهد.

 

 1. سنگ کاری نما با طرح سیمان

به این دیوار با طرح سیمانی نگاه کنید تا ببینید چه جلوه زیبا و مدرنی دارد. شاید این طرح را در خانه‌های زیادی نبینید و چندان رایج نباشد، اما ارزشش را دارد.

 

 1. نماکاری سرامیک با طرح چوب

استفاده از چوب برای دکوراسیون داخلی یا خارجی ایده خوبی است. چون می‌تواند دکور را شیک و زیبا کند. اما استفاده از چوب واقعی به دکور و بودجه‌تان بستگی دارد. پس به جای آن می‌توانید از این سرامیک‌های طرح چوب استفاده کنید.

 

 1. سرامیک‌های سبک مراکشی

با انتخاب این سرامیک‌های زیبا و جذاب مراکشی نماکاری زیبایی خواهید داشت. این ایده بسیار خاص و متفاوت است. شاید به نظر شما طرح شلوغ آن کمی زننده باشد، اما می‌توانید در کنار آن از سرامیک‌های روشن استفاده کنید.

 

 1. سنگ کاری نما با ترکیب کاشی‌های سفید

سنگ کاری تمام سفید شاید برای عده‌ای خسته کننده باشد، البته تمیز کردنش هم سخت است. بنابراین می‌توانید ترکیب کاشی‌های سفید صدفی، مات، دانه دار و طوسی را به کار ببرید.

 

 1. سنگ کاری ساختمان با کاشی‌های باریک

کاشی‌های باریک به دلیل ظاهر شیک و خاص و روستایی خود محبوب هستند. این کاشی‌ها برای نماکاری ساختمان‌های امروزی مناسب هستند.

 

 1. سنگ کاری ساختمان سفید

سادگی همیشه جذاب است. با وجود پیشرفت‌های انجام شده در معماری مدرن و گزینه‌های زیاد پیش رو انتخاب کمی سخت است. به همین دلیل بهتر است بدون وقت تلف کردن همین سنگ کاری سفید را انتخاب کنید. می‌توانید اندازه کاشی‌ها را از کوچک تا متوسط و بزرگ انتخاب کنید.

 

 1. نماکاری با گرانیت

بدون شک گرانیت کاربردی‌ترین گزینه برای نماکاری ساختمان است که در رنگ و طرح‌های مختلف موجود می‌باشد. پس چرا برای سنگ کاری بیرون خانه از گرانیت استفاده نکنیم؟  به نمای این خانه نگاه کنید، زیبا نیست؟

 

 1. نماکاری آبی و خاکستری/مشکی

با الهام از این نماکاری می‌توانید دو رنگ تیره آبی و خاکستری/مشکی را با هم ترکیب کنید. همانطور که می‌بینید این ترکیب در این خانه جلوه زیبایی ایجاد کرده است.

 

 1. سنگ کاری ساختمان با رزولوشن بالا

سنجاق-معرفی-15-طرح-زیبا-برای-سنگ-کاری-ساختماننظرتان درباره این سنگ کاری با رزولوشن بالا چیست؟ چون نماکاری چشمگیر و خیره کننده‌ای دارد. بسته به طرح و رنگ مورد نظر خود می‌توانید یک مدل خوب انتخاب کنید.

 

 1. سنگ کاری با طرح آجرنما

یک طرح خاص با الهام از طرح‌های آجرنما. حتماً از خود می‌پرسید در میان این همه طرح و رنگ خاص چرا این یکی را آوردیم؟ دلیلش این است که این طرح آجرنما هزینه بالایی نمی‌خواهد و اگر بودجه‌تان محدود است انتخاب خوبی است.

 

 1. سنگ کاری با کاشی‌های قهوه‌ای

یک گزینه دیگر برای نماکاری خانه کاشی‌های قهوه‌ای است. حتماً این طرح را در خانه‌های زیادی دیده‌اید. با این حال به خاطر سبک ساده‌اش می‌توانید آن را به کار ببرید.

 

 1. طرح مدرن انتزاعی

برای داشتن یک طرح انتزاعی در نماکاری خانه می‌توانید رنگ و مواد مختلف را با هم ترکیب کنید. اگر به فکر نماکاری خانه هستید حتماً این طرح را انتخاب کنید، مطمئن باشید پشیمان نمی‌شوید.

 

 1. پنل های روستایی برای نماکاری خانه

سنجاق-معرفی-15-طرح-زیبا-برای-سنگ-کاری-ساختماناین سبک را برای نماکاری خانه خود استفاده کنید. با استفاده از سیمان، کاشی یا حتی چوب می‌توانید این طرح زیبا را داشته باشید. این طرح با طرح‌های دیگر متفاوت است اما ارزشش را دارد.

اگر به فکر طراحی و سنگ کاری نمای ساختمان هستید می‌توانید از این طرح‌ها الهام بگیرید. این طرح‌ها می‌توانند جلوه تازه‌ای به خانه‌تان ببخشند. پس بر اساس بودجه و سلیقه خود یکی از این طرح‌ها را انتخاب کنید.

 

مطالب مرتبط

فهرست