صادرات برنج به عراق

همه چیز درباره صادرات برنج به عراق

 

صادرات برنج به عراق : تولید سالانه‌ی برنج در ایران به بیش از 2/2 میلیون تن می‌رسد و این در حالی‌است که مصرف داخلی برنج در سال 3 میلیون تن می‌باشد، یعنی حدود 45 کیلوگرم در سال به ازای هر فرد ایرانی؛ این میزان، ایران را به سیزدهمین کشور مصرف‌کننده‌ی برنج در جهان تبدیل کرده است. از این‌رو ایران، خود یکی از واردکنندگان برنج از کشورهایی مثل هند، پاکستان، تایلند و … است.

با وجوداین‌که میزان تولید سالانه‌ی برنج داخلی در ایران کمتر از مصرف آن است؛ برنج به‌عنوان یکی از اقلام صادرات غیرنفتی ایران محسوب می‌شود و به بسیاری از کشورها از جمله عراق صادر می‌گردد.بیشترین میزان کشت برنج در ایران در نواحی شمالی آن، بخصوص در دو استان مازندران و گیلان انجام می‌شود و برنج این دو استان از مرغوب‌ترین انواع برنج ایرانی هستند. در استان‌های دیگر ایران از جمله گلستان و فارس هم گونه‌هایی از برنج کشت می‌شود که البته برنج این نواحی بیشتر به پرمحصولی مشهور هستند.

 

انواع برنج ایرانی

از گونه‌های ایرانی برنج می‌توان به برنج طارم، صدری، بینام، هاشمی و… اشاره کرد. در این میان، برنج طارم و هاشمی، از انواع پرطرفدار برنج در عراق محسوب می‌شوند.

 

عراق، کشوری مناسب برای صادرات برنج

هرچند به نظر می‌رسد بازارهای مناسب‌تری برای صادرات برنج ایرانی در کشورهایی نظیر چین، ژاپن، قطر و ترکمنستان وجود دارد، ولی همچنان صادرات برنج به عراق یکی از راه‌های کسب سود برای تجار است. شاید دلیل سودآوری صادرات برنج به عراق، علیرغم اشباع بازار عراق با برنج وارداتی از سایر کشورها، امکان صادرات با سرمایه‌ی اندک باشد.

یکی دیگر از دلایل سودآوری صادرات برنج به عراق، همجواری این کشور با ایران است. مرزهای زمینی گسترده و تعداد  زیاد گمرکات برای صادرات کالا، بخصوص برنج، باعث شده تجار و تولیدکنندگان کوچک نیز به فکر تجارت با این کشور بیفتند.

 

مراحل صادرات برنج به عراق

  • یافتن خریداران عمده : یکی از مهم‌ترین ارکان هر تجارتی‌، پیداکردن مشتری برای آن کالای تجاری است. در صادرات برنج به عراق هم اطلاع از بازار هدف قبل از اقدام به صادرات از ارکان مهم است.
  • اخذ مجوز و گواهینامه‌های لازم درخصوص سلامت و مرغوبیت برنج صادراتی از وزارت جهاد کشاورزی و دریافت گواهی بازرسی کالا در اداره‌ی گمرکات.
  • تعیین قیمت برنج صادراتی : قیمت برنج تحت تأثیر نوسانات بازار ارز، دائم در حال تغییر است، از این‌رو بهتر است مؤسسات صادراتی دائماً قیمت این کالا را به‌روز‌آوری کنند.
  • بسته‌بندی برنج صادراتی : از دیرباز برای حمل و نقل برنج، از کیسه‌هایی از جنس الیاف طبیعی استفاده می‌شد که کم‎کم این کیسه‌ها جای خود را به کیسه‎های پلاستیکی در اوزان مختلف دادند.

خوشبختانه به تازگی کیسه‌های پارچه‌ای با کیفیت‎های متنوع جایگزین کیسه‎های پلاستیکی شده‎اند که قابل بازیافت هم هستند.  امروزه کیسه‎های بسیار باکیفیت و حتی ضدآب برای بسته‌بندی برنج تهیه شده‌است که ضمن محافظت از مرغوبیت کالا، صدمات احتمالی در هنگام حمل و نقل را به حداقل می‌رسانند. به‌هرحال بسته‎بندی استاندارد و تخصصی برای صادرکنندگان برنج ایرانی باید بسیارحائز اهمیت باشد چراکه می‌تواند در بازار رقابتی امروز، مزیت رقابتی ایجاد کند.

  • عقد قرارداد : این قراردادها بر اساس قیمت مصوب برنج صادراتی منعقد می‎شوند.
  • برگه‌ی صورتحساب و فاکتور صادرات برنج : معمولاً برطبق قرارداد، درصد کمی از مبلغ فاکتور در ابتدا پرداخت شده و الباقی در هنگام تحویل برنج صادراتی تسویه حساب می‌شود.
  • حمل و نقل : پس از اظهار محموله‌ی برنج صادراتی به گمرک، نوبت به انتخاب و عقد قرارداد با یک شرکت حمل و نقل بین‌المللی استاندارد می‌رسد.
  • در مرحله آخر، محموله‌ی بیمه شده به شرکت حمل و نقل تحویل داده می‌شود.

 

شرایط صادرات برنج به عراق

برطبق بخشنامه‌‍ی سازمان توسعه‌ی تجارت ایران، صادرات هر محصولی به عراق منوط به داشتن برچسب انگلیسی یا عربی است. ولی سازمان تجارت عراق از صادرکنندگان کالا خواسته که بسته‌بندی‌ها،  دارای برچسب به هر دو زبان عربی و انگلیسی باشد؛ ازاین‌رو، برای پیشگیری از ایراد صدمات احتمالی به محصولات صادراتی و جلوگیری از توقیف آن‌ها، باید روی محصولات، برچسب‌هایی  به هر دو زبان تعبیه شود.

همچنین وضعیت برنج صادراتی به عراق باید از نظر بهداشتی‌بودن و احراز استانداردهای لازم برای صادرات بررسی شود.

 

گمرکات مهم برای صادرات برنج به عراق

همان‌طورکه قبلاً گفتیم، مرزهای زمینی گسترده‌ی ایران و عراق موجب تعدد اداره‌ی گمرکات شده است. مهم‌ترین این گمرکات در مریوان، قصرشیرین، ایلام، پیرانشهر و شلمچه واقع شده است.

 

آیا محدودیتی برای صادرات برنج به عراق وجود دارد

محدودیت صدور برخی کالاها به عراق، مانند سایر کشورها، با توجه به سیاست‌های اقتصادی این کشور وجود دارد. اما بعضی محدودیت‌ها به صورت دوره‌ای و فصلی اتفاق میفتند؛ به عنوان مثال در فصل برداشت برنج در عراق،  واردات این محصول به این کشور  ممنوع می‌شود.

 

نتیجه‌گیری

ایران به عنوان یکی از  تولیدکنندگان مرغوب‌ترین  انواع برنج در منطقه شناخته می‌شود. برنج کشت شده در استان‌های مازندران و گیلان به عنوان دو استان تولیدکننده‌ی برنج عطری، مناسب صادرات است. در میان انواع برنج کشت شده در این دو استان، برنج طارم و هاشمی طرفداران زیادی در بخش‌های مختلف عراق دارد. صادرات برنج به عراق با توجه به همسایگی این کشور با ایران، تجارت پرسودی به حساب می‌آید، با این حال بهتر است قبل از اقدام به صادرات برنج، بازاریابی دقیق و برنامه‌ریزی شده‌ای انجام شود.

همچنین از آنجایی که برنج در کشور عراق هم کشت می‌شود، بهتر است برای قیمت‌گذاری محصول صادراتی دقت و توجه خاصی مبذول شود. همچنین امکان اجرای ممنوعیت صادرات برنج به عراق در فصل برداشت برنج در این کشور در نظر گرفته شود. پس از حصول اطمینان از انجام دقیق مقدمات صادرات برنج به عراق، توجه به بسته بندی استاندارد و استفاده از سیستم‌های حمل و نقل بین‌المللی مناسب باید در دستور کار قرار گیرد.

 

مطالب مرتبط

فهرست