مضرات لیمو ترش

مضرات لیمو ترش

 

مضرات لیمو ترش : با وجود تمامی فوایدی که مصرف لیمو ترش و آبلیمو دارد ولی مصرف آن در برخی افراد همراه با محدودیت هایی است . این میوه پر خاصیت ممکن است عوارضی نظیر : آسیب به مینای دندان ، سوزش و زخم معده ، ایجاد تهوع و استفراغ ، تکرر ادرار ، افزایش جذب بیش از اندازه آهن خون ، میگرن و … شود .

در این نوشته به بررسی مضرات مصرف لیمو ترش می پردازیم پس با ما همراه باشید …

لیمو ترش عمده رو باید از میادین میوه و تره بار بخری ، تو نیازمندی های نئوفارم میتونی بهترین حجره دارا رو پیدا کنی !

مضرات لیمو ترش در افراد دارای زخم معده

لیمو ترش می تواند با فعال کردن آنزیم پپسین در معده ( پپسین آنزیم تجزیه کننده پروتئین ) باعث سوزش معده شود . و این کار را از طریق فعال کردن پپسین های موجود در گلو و مری با رفلاکس معده انجام داده و نتیجه آن سوزش معده می باشد.

البته تحقیقات متفاوتی در رابطه با اثر لیمو ترش وجود دارد . در برخی تحقیقات لیمو باعث کاهش سوزش معده و در برخی دیگر نیز باعث افزایش سوزش معده می شود. ولی به طور کلی آب لیمو و لیمو ترش به دلیل کاهش کارآمدی ماهیچه های مری و اجازه به بالا آمدن اسید معده به مری ، باعث سوزش معده می شود.

 

مضرات لیمو ترش و ایجاد تهوع و استفراغ

چون لیمو سرشار از ویتامین c می باشد ، مصرف بیش از اندازه آن باعث اوردوز ویتامین c در بدن شده که ممکن است در فرد ایجاد حالت تهوع و استفراغ را در پی داشته باشد. و دلیل این امر تلاش بدن برای کاهش ویتامین c اضافی می باشد.

 

مضرات لیمو ترش و تجمع آهن در خون

آهن که یک فلز بسیار مفید در بدن می باشد ولی مقادیر زیاد آن ممکن است دچار آسیب به ارگان های داخلی بدن گردد. ویتامین c به جذب آهن در بدن کمک می کند و از طرفی لیمو ترش نیز دارای مقادیر زیاد از این ویتامین می باشد . و همانطور که اشاره شد مصرف بیش از حد آن و در نتیجه جذب بیش از اندازه آهن برای بدن مضر است.

مضرات لیمو ترش

آسیب به مینای دندان

اثر لیمو ترش بر مینای دندان تقریبا همانند اثر نوشابه های گازدار است. مصرف بیش از اندازه لیمو ترش بر مینای دندان طبق تحقیقات مختلف نشان داده که لیمو و آب لیمو می تواند بر مینای دندان تاثیر گذاشته و باعث پوسیدگی آن شود.

البته برخی افراد به خوردن آّ لیمو در اول صبح عادت دارند که بهتر است پس از مصرف حتما دندان ها را مسواک بزنید.

 

تاثیر لیمو ترش بر آفت دهان

به زخم های کم عمق و دردناک در داخل دهان یا لثه آفت گفته می شود.

اسید سیتریک موجود در لیمو ترش باعث تاثیر بسیار بد و دردناک بر روی آفت ها دارد. پس بهتر است تا زمان برطرف شدن این آفت ها از خوردن لیمو و سایر مرکبات پرهیز کنید.

اگر نیاز به شرکت صادرات برای صادرکردن محصولات کشاورزیت هستی ، یه سر به نیازمندی های نئوفارم بزن !

 

مضرات لیمو ترش و آفتاب سوختگی

برخی افراد برای صاف و شفاف شدن پوست خود از لیمو و آب لیمو بر روی پوست خود استفاده می کنند. حال برخی تحقیقات نشان می دهد که چنانچه آب لیمو رو پوستتان باشد و زیر آفتاب قرار گیرید ممکن است باعث بروز تاول و لکه های سیاه شود. عامل این آفتاب سوختگی وجود ماده پسورالن است که با نور خورشید ترکیب شده و باعث ایجاد سوختگی می گردد.

طبق یک تحقیق دیگر توسط دانشگاه براون نشان می دهد که افرادی که آب مرکبات و لیمو را به میزان زیادی مصرف می کنند خطر ابتلا به ملانویای بدخیم که نوعی سرطان پوست می باشد بیشتر است.

 

مضرات لیمو ترش و تکرر ادرار

آب لیمو به دلیل خاصیت ادرار آوری ای که دارد ممکن است باعث دهیدراته شدن آب بدن شما شود . البته مصرف به اندازه آن برای دفع الکترولیتهای مازاد و سدیم از طریق ادرار بسیار مناسب است ولی در صورت مصرف بیش از اندازه ممکن است باعث کم آبی بدن شود.

 

مضرات پوست لیمو ترش و میکروارگانیسم ها

طبق برخی تحقیقات نزدیک به 70 درصد لیمو ها دارای میکرو ارگانیسم هایی نظیر E.coli می باشد و این باکتری در افراد ایجاد اسهال و استفراغ می کند.

 

حرف آخر

البته این موارد نباید شما را به این نتیجه برساند که مصرف لیمو ترش را کلا قطع کنید بلکه باید به میزان توصیه شده مصرف شوذ تا دچار مشکلات مختلف نشوید.

در این نوشته سعی کردیم مهمترین مضرات مصرف لیمو ترش را بررسی کنیم . چنانچه تجربه ای در زمینه مصرف لیمو ترش و آب لیمو داشتید که منجر به مشکلاتی در شما شده است ، خوشحال می شویم با ما و سایر کاربران نئوفارم در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

 

مطالب مرتبط

فهرست