مضرات مصرف انار

مضرات مصرف انار

 

مضرات مصرف انار : با آمدن فصل پاییز میوه های این فصل نیز به بازار عرضه می شوند . یکی از میوه های بسیار جذاب این فصل انار می باشد. انار علی رغم فواید بسیار ، برای برخی افراد ممکن است ایجاد مشکل نماید . در این نوشته به بررسی مضرات مصرف انار می پردازیم.

اگه دنبال خرید عمده انار از حجره داران میادین تره بار هستی ، به نیازمندی های نئوفارم مراجعه کن !

 

طبع انار

انار ترش دارای طبعی سرد و خشک بوده و هر چه مزه ی آن به سمت ترشی بیشتر برود طبع سرد و خشک آن نیز بیشتر است. انار شیرین نیز دارای طبع سرد و معتدل می باشد.

 

چه کسانی باید از مصرف بیش از اندازه انار خودداری کنند ؟

 

افراد دیابتی

مصرف بیش از حد انار به دلیل قند بالایی که دارد در افراد دیابتی ممکن است ایجاد مشکل کند.

 

افرادی که رژیم لاغری دارند

انار به دلیل کالری بالایی که دارد در افرادی که رژیم لاغری داشته و کالری غذاهای خود را چک می کنند باعث افزایش وزن می شود.

مضرات مصرف انار

مبتلایان به زخم معده

مصرف انار ترش برای افرادی که دچار زخم معده و سوزش سر معده هستند نیز توضیه نمی شود چون باعث تشدید زخم معده می گردد.

 

افرادی که یبوست دارند

یکی دیگر از گروه هایی که باید مضرات مصرف انار را مورد توجه قرار دهند ، افرادی هستند که مبتلا به یبوست می باشند چرا که مصرف انار یا رب انار ( خصوصا همراه با هسته ) در این افراد باعث تشدید یبوستشان می شود. توصیه می شود که این افراد انار را با پرده های سفید آن میل نمایند زیرا این پرده ها دارای فیبر بوده که باعث حرکات منظم دستگاه گوارش ، جلوگیری از یبوست و … می شود.

شرکت صادرات واردات در نیازمندی های نئوفارم !

 

خانم های باردار

برای این گروه از افراد مضرات مصرف انار بیش از فواید آن می باشد چرا که مصرف انار ممکن است باعث سقط جنین به خصوص در هفته ها و ماه های اول بارداری شود. از جمله فواید انار برای خانم های باردار جلوگیری از ویار حاملگی ، جلوگیری از آسیب به مغز جنین ، زیبایی چهره نوزاد می توان اشاره کرد.

مصرف بیش از حد انار در آقایانی که مشکلات و اختلالات جنسی دارند نیز ممکن است باعث تشدید این مشکلات شود. چرا که هورمون های مردانه را کاهش می دهد.

 

افراد دارای فشار خون پایین

خوردن انار به خصوص انار ترش معمولا دچار کاهش فشار خون می گردد پس افرادی که دارای فشار خون پایین هستند از خوردن بیش از اندازه انار خودداری نمایند. ولی افرادی که دارای فشار خون و کلسترول بالا هستند حتما از انار استفاده کنند.

 

آلرژی

خوردن انار در برخی افراد با سابقه آلرژی های مختلف نیز ممکن است ایجاد حساسیت کند و مورادی نظیر :

  • بلعیدن دردناک
  • خارش
  • مشکلات پوستی
  • تورم صورت
  • سختی در تنفس
  • درد و تورم در دهان
  • و …

را در فرد ایجاد نماید.

 

افرادی که نیاز به عمل جراحی دارند

در هنگام عمل جراحی کنترل میزان فشار خون ( هم در حین عمل و هم بعد از آن ) بسیار مهم است چرا که بر میزان فشار خون اثر گذار است. بهتر است تا دو هفته مانده به عمل جراحی از خوردن انار صرف نظر کنید.

 

مضرات مصرف انار در افراد دچار مشکلات ریوی

گروه دیگری که باید از خوردن انار صرف نظر کنند افراد دارای ناراحتی های ریوی می باشد چون مصرف آن باعث تشدید بیماریشان می گردد.

 

مضرات مصرف انار برای افرادی که دچار اختلالات کبد هستند

آنزیم های موجود در انار یکسری از آنزیم های خاص در کبد را خنثی می کنند . بنابراین اگر دچار مشکلات کبدی هستید و داروهای خاصی را مصرف می کنید حتما با پزشک خود در رابطه با مصرف و یا عدم مصرف انار مشورت بگیرید.

 

افراد دچار مشکل در هضم غذا

از آنجایی که انار دارای عناصر دیر هضم نظیر آهن می باشد، برای افرادی که دچار اختلالات هضم هستند ممکن است ایجاد حالت تهوع ، استفراغ ، درد شکم و … شود. پس بهتر است در مصرف انار زیاده روی نکنید.

 

مضرات انار در افراد سرد مزاج

افراد سرد مزاج به دلیل طبع بدنشان در صورت مصرف مواد غذایی ای که طبع سرد دارند دچار نفخ می شوند. از طرفی انار نیز دارای طبع سرد است که ممکن است در این افراد ایجاد مشکل نماید. بهتر است پس از خوردن انار ، از مواد غذایی طبع گرم نظیر نبات و زنجبیل استفاده نمایید.

 

حرف آخر

البته انار دارای خواص بیشماری نظیر حفظ سطح قند خون ، حفظ سطح فشار خون ، محافظت در برابر سرطان ، افزایش کارایی سیستم ایمنی و … دارد ولی افراد یاد شده بهتر است میزان مصرف این میوه ی بهشتی را تحت کنترل قرار داده و با پزشک خود در رابطه با میزان مصرف آن مشورت کنند .

چنانچه در رابطه با مضرات مصرف انار مطلب یا نظری دارید خوشحال می شویم در زیر آنها را بیان نموده تا باقی خوانندگان وب سایت نئوفارم از آن بهره مند شوند.

مطالب مرتبط

فهرست