واردات از هند

واردات از هند چگونه است؟

 

واردات از هند می‌تواند برای بسیاری از تجار یک موقعیت تجاری پرسود ایجاد کند. همچنین صادرات در افزایش سود یک کشور نقش ارزنده‌ای دارد. صادرات هند طی سال‌های اخیر به طور چشم‌گیری افزایش‌یافته است که رشد اقتصادی این کشور را تا حد زیادی افزایش داده است.

هند کالاها و محصولات ضروری را به سایر کشورها توزیع می‌کند، از جمله وسایل نقلیه، داروها، نفت، جواهرات و سایر کالاهایی که بیشترین صادرات را از هند دارند. در اینجا تلاش شده که محصولات مهم صادراتی این کشور را برای کسانی که قصد واردات از هند را دارند به طور خلاصه بیان شود.

 

در میان محصولات برتر صادراتی هند، صنعت نفت هند منبع اصلی درآمد از بازار صادرات است. کشورهای عمده صادراتی ما عبارت‌اند از: هلند، امارات متحده عربی، عربستان سعودی و سنگاپور.

ثبت مشخصات شرکت بازرگانی خود در >>> شرکت واردات و صادرات

 

سنگ‌های قیمتی و جواهرات

از زمان‌های بسیار قدیم، سرزمین هند به دلیل سنگ‌های قیمتی و جواهرات شناخته شده است. بازارهای گسترده‌ای وجود دارد که این کشور را به بالاترین مصرف‌کننده سنگ‌های قیمتی، گوهرها و جواهرات مانند طلا و سایر محصولات جواهرات تبدیل کرده است.

هند در زمینه تولید، مصرف و صادرات جواهرات و گوهرها در بین کشورهای پیشرو قرار دارد. مهم‌ترین کشورهایی که از هند وارد می‌کنند عبارت‌اند از: چین، ایالات متحده آمریکا، امارات متحده عربی، آمریکای لاتین، هنگ‌کنگ، روسیه و سنگاپور.

صادرات جواهرآلات شامل طلا، سنگ‌های قیمتی و مواد مشابه است. هند حدود 20 درصد از تولید جهانی طلا را مصرف می‌کند و 75 درصد از آن به تولید جواهرات اختصاص دارد.

بخش جواهرات توسط بانک‌ها و سیاست‌های دولت نیز پشتیبانی می‌شود تا صنعت به‌شدت سقوط نکند. حدود 30 درصد جواهرات هند فقط به ایالات متحده صادر می‌شود.

این امر هندوستان را به یکی از بازارهای برتر صادرات جواهرات دست‌ساز محلی و همچنین سنگ‌های قیمتی که حاشیه بازده زیادی را به همراه دارد، تبدیل کرده است.

واردات از هندکشور هند تقریباً 87 نوع ماده معدنی مختلف را پردازش می‌کند که می‌تواند به‌صورت 40 نوع ماده معدنی سوختی، 47 نوع ماده غیرفلزی، 10 ماده معدنی فلزی و 26 ماده معدنی دیگر تجزیه شود. ماده اصلی معدنی صادراتی سنگ‌آهن است.

 

تجهیزات مکانیکی و اتومبیل

هند بزرگ‌ترین تولیدکننده لوازم مکانیکی است. در حال حاضر صنعت مکانیک هند در حال تولید ماشین‌های برداشت خودکار و ماشین‌های برداشت و تراکتور به مقدار زیاد است.

کشورهایی مانند آفریقا، آسیا، خاورمیانه، آمریکای جنوبی از جمله واردکنندگان برتر این محصولات هستند. صنعت خودرو هند بسیار شدید درحال‌رشد است و ازاین‌رو بازارهای ملی و بین‌المللی را به خود جلب می‌کند.

از سال 2008 تا 2013 ، بخش صادرات خودرو هند 17 درصد رشد داشته است که یکی از سریع‌ترین رشدهای اقتصادی است که در این بخش صورت‌گرفته است.

صادرات ماشین‌آلات شامل اتومبیل، پمپ، ماشین‌آلات سنگین، ابزار ساخت‌وساز ساختمان، تجهیزات کشاورزی و غیره است

نیاز به ترخیص کار داری ؟ >>> شماره ترخیص کار گمرک

 

تولیدات مواد زیستی

تولید مواد شیمیایی زیستی یک تجارت سراسری در هند است. این بخش بسیار به اقتصاد ملی کمک می‌کند و بخشی اساسی از آن است.

تولیدکنندگان و صادرکنندگان در سراسر کشور گسترش‌یافته‌اند. امکانات تحقیقاتی نیز تا حدود زیادی از این بخش پشتیبانی کرده است.

 

محصولات دارویی

این کشور در صنعت داروسازی از نظر اندازه در رتبه 3 و از نظر ارزش در رتبه 14 قرار دارد. هند تقریباً به 200 کشور دنیا محصولات دارویی خود را صادر می‌کند.

 

محصولات چرمی

چرم در بین محصولات صادراتی از هند همیشه تقاضای زیادی داشته است. این محصولات با نرخ بالایی در سراسر جهان صادر می‌شوند.

محصولاتی مانند کفش چرمی، کیف پول چرمی، کت چرمی بهترین قیمت را در کشورهای خارجی دارند. بازار اصلی محصولات چرمی شامل انگلیس، ایالات متحده و آلمان است که 36٪ از کل صادرات را تشکیل می‌دهد. چرم نیمه تصفیه شده و سایر محصولات چرمی سودهای کلانی به همراه دارد.

منسوجات و محصولات نساجی

در بحث صادرات، منسوجات برگ برنده هند است که علاوه بر اشتغال‌زایی بالا، سودهای کلانی نیز از طریق صادرات به کشورهایی مانند انگلیس، آمریکا، امارات متحده عربی و غیره به وجود می‌آورد.

هند صادرکننده برتر پارچه‌های ساخته شده از جوت است که در سطح بین‌المللی محبوب است. این صنعت منسوجات را به سودآورترین صنعتی تبدیل می‌کند که متشکل از مواد ساخته شده از الیاف طبیعی و مصنوعی علاوه بر لوازم جانبی پوشاک، تریکو، لباس و موارد دیگر است.

کالاهای نساجی در میان محصولات صادراتی هند مشهور شده‌اند، لباس‌های طراحی شده برای خانم‌ها و همچنین ژانت‌های تولید شده توسط کارخانه‌های بزرگ در هند تقاضای زیادی در صنعت پوشاک بین‌المللی ایجاد کرده است.

لباس‌های زنانه محبوب شامل تاپ‌های بافتنی، سالور دوزی شده، بلوزهای پولک‌دوزی، سارافون، تیشرت‌های گل‌دار، لباس‌های منجوق دار، کرتای دوزی شده با پوپلین، دامن چاپ دار مخروطی ویسکوز است.

 

محصولات گوشتی

گوشت در خارج از کشور تقاضای زیادی دارد. علاوه بر این، بسیاری از این محصولات نیاز به سرمایه‌گذاری زیادی ندارند اما از طریق صادرات گوشت بازده زیادی دارند.

هند همچنان صادرکننده بزرگی از گوشت گاومیش است که تقاضای زیادی در بسیاری از کشورها دارد. علاوه بر این کشورهایی که در معرض دریا نیستند بازار زیادی برای غذاهای دریایی دارند که به لیست محصولات برتر صادراتی هند اضافه می‌شود.

 

غلات

هند یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان غلات و دومین تولیدکننده برنج است. هند به‌عنوان یک کشور کشاورزی، به تولید غلات وابسته است و کشورهای واردکننده آن مانند ایران، عربستان سعودی، اندونزی، امارات و بنگلادش نیز به این کشور وابسته هستند.

غلات یکی از بهترین محصولات برای صادرات از هند به کشورهایی مانند عراق، عربستان سعودی، ایران و امارات است.

این کشورها مقدار زیادی برنج وارد می‌کنند. دولت قیمت‌های بسیار رقابتی را برای صادرات محصولات در هند به کشورهای واردکننده ارائه می‌دهد تا صادرات برنج از هند را افزایش دهد.

واردات از هند صنایع دستی

فولاد

این کشور چنان رشد صنعتی را پشت سر گذاشته است که به چهارمین تولیدکننده بزرگ فولاد در جهان تبدیل شده است.

سرمایه‌داران استیل مانند TISCO ، IISCO ، Bhilai Iron and Steel Center و Visweswaraya Iron And Steel Limited نقش عمده‌ای در صادرات آهن و فولاد از هند دارند.

 

تجهیزات الکترونیکی

وقتی نوبت به تولید تجهیزات الکترونیکی می‌رسد، هند هنوز به‌عنوان یک کشور واردکننده دیده می‌شود. بااین‌حال، بخش صادراتی این بخش توانسته است در سکوت و درعین‌حال تا حد زیادی رشد کند. هند سومین مجموعه دانشمندان و مهندسان الکترونیکی را در اختیار دارد و تقاضای داخلی کالاهای الکترونیکی این صنعت را به سمت رشد سریع‌تر و قوی‌تر سوق می‌دهد و صادرات را از اهمیت بیشتری برخوردار می‌کند.

 

نتیجه‌گیری

اگر قصد دارید وارد یک تجارت جهانی پرسود شوید واردات از هند می‌تواند با داشتن پتانسیل‌های تجاری فراوان و تنوع بسیار بالای محصولات کاربردی و استراتژیک یک موقعیت بی‌نظیر باشد.

تمام این اقلام ذکر شده بهترین محصولات برای واردات از هند هستند. این‌ها حاشیه‌های سود هنگفتی را به شما ارائه می‌دهند زیرا بسیاری از این محصولات به‌صورت محلی بوده و به سراسر دنیا صادر می‌شوند.

 

مطالب مرتبط

فهرست