واردات ساعت

واردات ساعت به کشور چگونه است؟

 

واردات ساعت : یکی از انواع محصولاتی که در این سال‌ها واردات آن به شدت افزایش یافته، انواع ساعت به ویژه ساعت مچی است. در حقیقت می‌توان گفت در چند سال اخیر واردات ساعت به کشور ایران، یکی از انواع کسب و کارهای تجاری موفق و با سود بسیار، به شمار می‌رود و رونق قابل توجهی نیز دارد. واردات ساعت به کشور ایران به طور معمول از کشورهایی از قبیل سوئیس انجام می‌گیرد. چراکه در حال حاضر این کشور یکی از معروف‌ترین تولیدکنندگان ساعت در سراسر جهان به شمار می‌رود.

علاوه بر کشور سوئیس، وارد کنندگان ایرانی در این سال‌ها از کشورهای دیگر از جمله ژاپن نیز به واردت ساعت اقدام نموده‌اند. پس از کشور سوئیس و ژاپن، برخی از کشورهای دیگر مانند ایالات متحده، کشور چین، امارات متحده عربی، هنگ کنگ، کشور آلمان، فرانسه و هم‌چنین کشور ایتالیا نیز در زمینه صادرات ساعت و واردات این محصول به کشور ایران، مشغول فعالیت هستند.

 

واردات ساعت در کشور ایران

در میان کشورهایی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، کشور سوئیس به دلیل معروفیت بیشتر، سهم بیشتری از صادرات ساعت به ویژه انواع مختلف ساعت مچی مردانه و زنانه به کشور ایران را به خود اختصاص داده است. یکی دیگر از کشورهایی که در زمینه واردات ساعت به ایران فعالیت می‌کند کشور امارات متحده عربی است. این کشور عربی، پس از صرف زمانی بسیار کوتاه پس از وارد شدن به این بازار رقابتی توانست جایگاه بسیار مناسبی را برای خود دست و پا کند و در مدتی کوتاه بازار واردات ساعت را قبضه نماید.

بنابراین در طی سال‌های اخیر در کشور ایران، پس از واردات ساعت از سوئیس، واردات ساعت از امارات متحده عربی قرار گرفته است. انجام این کار یعنی واردات ساعت از این کشورها موجب شده تا وارد کنندگان این محصولات بتوانند سودهای کلانی را به دست آورند. پس از حجم واردات ساعت از کشورهای سوئیس و امارات متحده عربی، ساعت‌هایی که ساخت کشور چین و ژاپن هستند در ایران بسیار پر طرفدارند.

بنابراین سهم وسیعی از واردات ساعت به محصولات ساخت این کشورها اختصاص پیدا کرده است. پس از این کشورها، هنگ کنگ، آلمان، اتریش، ترکیه، هلند، سوئد، دانمارک و ….. از دیگر کشورهای وارد کننده ساعت به ایران محسوب می‌شوند.

 

مزایای واردات ساعت

در حال حاضر واردات ساعت یکی از کسب و کارهای تجاری بسیار مفید و از گزینه‌های موثر برای سرمایه گذاری برای فعالان اقتصادی به شمار می‌رود. نکته مهمی که لازم است وارد کنندگان این محصولات به آن توجه داشته باشند این است که باید در ابتدای اقدام به این کار، به اندازه کافی تحقیق و پرس و جو کنند و یا انجام واردات ساعت را به افراد خبره و شرکت‌های بازرگانی معتبر واگذار نمایند تا این شرکت‌ها بتوانند در سریع‌ترین زمان ممکن کالای تجاری مورد نظر آن‌ها را به کشور وارد نمایند و در دسترس آن‌ها قرار دهند.

یکی از عواملی که باعث شده در حال حاضر بسیاری از صاحبان کسب و کارهای تجاری به واردات ساعت اقدام نمایند، قیمت مناسب این محصولات است. از طرف دیگر این محصولات علاوه بر داشتن قیمت‌های مناسب، کیفیت‌های طراحی و ساخت مناسبی نیز دارند که باعث شده بتوانند نظر و اعتماد بیشتری را از سمت مشتریان جلب نمایند.

از دیگر مزایای واردات ساعت می‌توان به این عامل اشاره کرد که ساعت‌هایی که در حال حاضر در کشورهای مختلف، تولید و عرضه می‌شوند دارای تنوع بسیار زیادی در طرح و رنگ هستند. از طرف دیگر برندهای مختلفی کار تهیه و تولید این محصولات را انجام می‌دهند. بنابراین هم اکنون در سراسر جهان انواع مختلفی از ساعت‌های مچی مردانه و زنانه تولید می‌شود که هر یک می‌توانند سلیقه‌های مختلفی را پوشش دهند.

 

مزایای واردات ساعت از طریق شرکت‌های بازرگانی

همان‌طور که پیش از این نیز گفته شد برای اینکه بتوانید به وارد کننده موفقی در زمینه انواع مختلف ساعت تبدیل شوید لازم است در این زمینه تحقیق و پرس و جوی فراوانی انجام دهید و با تامین کنندگان مختلف این کالا در سراسر جهان وارد مذاکره و معامله شوید. در حال حاضر انواعی از برندها در سطح جهان وجود دارند.

بنابراین لازم است تمامی این برندها را بشناشید و از سطح کیفی محصولات آن‌ها اطمینان پیدا کنید. از طرف دیگر لازم است نرخ و قیمت این محصولات را با توجه به نوسانات ارز در نظر بگیرید. انجام تمامی این امور برای شما دشوار و وقت گیر خواهد بود.

بنابراین به جای انجام این کار، می‌توانید به راهکار دیگری فکر کنید و برای واردات ساعت مورد نیاز خود از طریق شرکت‌های بازرگانی اقدام نمایید تا آن‌ها با توجه به سابقه خود در این زمینه و با در نظر گرفتن قیمت‌های این کالاها و کیفیت این محصولات، ساعت‌های مناسب را برای شما به داخل کشور وارد نمایند. در چنین شرایطی مزایای دیگری نیز برای شما روی خواهد داد.

 

به دست آوردن محصول سالم

از جمله مزایای واردات ساعت از طریق شرکت‌های بازرگانی این است که در این صورت، ساعتی که به دست خریدار محصولات شما خواهد رسید حتما از محصولات سالم است. از طرف دیگر، شرکت‌های بازرگانی به طور معمول با تامین کنندگانی وارد مذاکره و معامله می‌شوند که دارای گارانتی تحویل سفارش هستند. بنابراین و  در شرایطی که ساعت مورد نظر دارای هر گونه عیب و نقص باشد و یا خرابی در آن مشاهده شود فورا یک ساعت سالم دیگر برای خریدار ارسال خواهد شد.

 

آگاهی از زمان دقیق ورود کالا به گمرک و خروج آن

هم‌چنین شرکت‌های بازرگانی که به کار واردات ساعت مشغول هستند به طور دقیق ساعت ورود کالا به گمرک و هم‌چنین ساعت ترخیص و خروج آن کالا از گمرک را می‌دانند لذا این عامل می‌تواند در برنامه ریزی برای فروش این محصولات به شما کمک کند.

 

سرعت بالاتر واردات

همان‌طور که گفته شد این کالا در انواعی از برندها تولید می‌شود بنابراین در صورتی که قصد داشته باشید تمامی این برندها را بشناسید و سپس از میان آن‌ها دست به انتخاب وخرید ساعت‌های مورد نیاز بزنید، وقت بسیاری از شما تلف خواهد شد. در صورتی که همین کارها را یک شرکت بازرگانی معتبر با استفاده از واسطه‌های خرید و فروشی که در کشورهای مختلف دارد می‌تواند به بهترین و آسان‌ترین نحو برای شما انجام دهد.

یک شرکت بازرگانی معتبر هم‌چنین می‌تواند در ارائه قیمت دقیق این محصولات به شما کمک کند. بنابراین شما قبل از خرید این محصولات می‌توانید درصد سود خود از واردات ساعت را تعیین نمایید و سپس در صورتی که مایل بودید به واردات این محصول دست بزنید.

 

مطالب مرتبط

فهرست