شرکت واردات تجهیزات پزشکی

در این صفحه اطلاعات شرکت های مرتبط با ” شرکت واردات تجهیزات پزشکی ” قرار گرفته است

لیست شرکتهای واردات تجهیزات پزشکی

#شرکت واردات تجهیزات پزشکی #لیست شرکت های وارد کننده تجهیزات پزشکی #شرکت های وارد کننده تجهیزات پزشکی #شرکت واردات و صادرات تجهیزات پزشکی

اگر دارای شرکت واردات تجهیزات پزشکی هستید برای قرارگیری مشخصات شرکت خود و همچنین تبلیغات بنری به صفحه تماس با ما رجوع نمایید .

واردات تجهیزات و لوازم پزشکی

شرکتهای مختلفی در زمینه واردات لوازم و تجهیزات پزشکی در ایران فعالیت می کنند . از آنجایی که واردات تجهیزات پزشکی بسیار مهم بوده و مستقیم با جان انسان ها سر و کار دارد ، شرکتهای واردکننده تجهیزات پزشکی باید مجوزهای مختلفی را برای این کار دریافت کنند .

پیشنهاد می شود مقاله ” واردات تجهیزات پزشکی ” را برای اطلاعات بیشتر مطالعه نمایید .

در زیر لیست اقلام وارداتی در حوزه تجهیزات و لوازم پزشکی را که شرکتهای واردات تجهیزات پزشکی وارد کشور می کنن ، بررسی می کنیم .

واردات اتوسکوپ

اتوسکوپ یکی از ابزارهای مورد استفاده پزشکان بوده که کاربرد آن، بررسی و مشاهده ساختمان گوش خارجی و میانی انسان است. این وسیله به منظور معاینه و تشخیص بیماری هایی که در ارتباط با گوش و شنوایی هستند به کار برده می شود و به پزشک کمک می کند که بتواند تشخیص درستی از بیماری فرد داشته باشد. به فرایند معاینه گوش و مجاری شنوایی بیمار توسط دستگاه اتوسکوپ، اتوسکوپی می گویند. اتوسکوپی بیشتر برای معاینه بزرگسالان کاربرد داشته و در کودکان نیاز چندانی به این عمل وجود ندارد.

واردات تجهیزات قد و وزن

تجهیزات سنجش قد و وزن همانطور که از نام آن پیداست ابزاری هستند که برای اندازه گیری قد و وزن کاربرد دارند. این تجهیزات در انواع متنوع و با کارایی های مختلف در بازار موجود می باشند. تجهیزات قد و وزن شامل انواع ترازوهای کفی و ایستاده، قپانی(بدون کفی) و دیجیتال، مترهای نواری و خط کش هستند که برای سنین مختلف نوزادی تا بزرگسالی کاربرد دارند.

واردات تب سنج دیجیتالی ( شرکتهای واردات تجهیزات پزشکی )

تب سنج دیجیتالی دستگاهی است که با استفاده از سنسورهای حرارتی دمای بدن را ثبت میکند. این تب سنج در انواع مقعدی، دهانی، گوشی یا زیر بغل دسته بندی میشوند.تب سنج های دیجیتالی دارای صفحه ای برای نمایش و اندازه گیری درجه حرارت بدن هستند. کافی است دستگاه را در ناحیه مورد نظر قرار داده تا مقدار تب بر روی صفحه نمایشگر دیجیتالی نمایان شود.

واردات درماتسکوپ

درماتوسکوپ دستگاهی است که از آن برای تشخیص برخی از انواع سرطان و بیماریهای پوستی استفاده میشود.درماتوسکوپ، از یک لامپ با نور هالوژن تشکیل شده که این نور به سطح پوست تابیده و از انعکاس آن در سطح پوست، تصاویری به دست می آید. درماتوسکوپ با کمک این تصاویر، اطلاعاتی را در اختیار پزشک قرار میدهد تا بتواند از آن برای تعیین نوع ضایعه پوستی استفاده نماید.

واردات افتالموسکوپ

افتالموسکوپ یکی از ابزارهای کاربردی در چشم پزشکی است که وظیفه معاینه داخل چشم را بر عهده دارد. این وسیله به کمک نور مستقیمی که به داخل چشم وارد میکند ، معاینه و تست چشم را ممکن میسازد. انواع افتالموسکوپ : مستقیم ـ کوچک، سبک و دستی بوده و اغلب توسط پزشکان مورد استفاده قرار می گیرند.غیر مستقیم ـ عمومأ بزرگترند و از دو بخش اصلی منبع نور و عدسی تشکیل شده اند و با توجه به ایجاد وسعت دید بیشتر، معاینات دقیق تر و پیچیده تر را انجام میدهند.

واردات دستگاه اسپیرومتری ( لیست شرکتهای واردکننده تجهیزات پزشکی )

اسپیرومتری روشی است که برای تشخیص نارسایی ریه در بیمار، مورد استفاده قرار می گیرد. این روش به صورت یک آزمون یا آزمایش انجام می شود که در واقع یکی از کم هزینه ترین و در دسترس ترین روش های ارزیابی عملکرد ریه محسوب می شود. برای انجام این آزمون، از دستگاهی برای اندازه گیری مقدار دم و بازدم استفاده می شود که این دستگاه اسپیرومتر نام دارد و عملکرد آن به این صورت است که میزان پر و خالی شدن ریه را در واحد زمان محاسبه می کند. به این معنی که، ریه های شما با چه سرعتی می توانند اکسیژن را به داخل و دی اکسید کربن را به بیرون ریه انتقال بدهند. از پرمصرف ترین دستگاه های اسپیرومتری می توان به اسپیرومتری تشویقی اشاره کرد.

واردات چکش معاینه

چکش معاینه ابزاری برای انجام معاینات عصبی است که توسط پزشک جهت بررسی سیستم عصبی پا صورت میگیرد. رفلکس یا واکنش این معاینه می تواند بیانگر اختلالات سیستم عصبی باشد.انواع چکش معاینه : ترومنر یا مثلثی – تیلور- بابینسکی یا گرد- باک یا دو سر گرد . برای خرید چکش معاینه، توجه به برند بسیار با اهمیت است.

واردات تجهیزات اورژانس

تجهیزات اورژانس به کالاهای پزشکی گفته میشود که برای نجات انسان و رفع شرایط مخاطره آمیز قبل از انتقال به بیمارستان مورد نیاز هستند. این تجهیزات شامل انواع آتل، برانکارد، مانیتور علائم حیاتی، اکسیژن ساز، پالس اکسیمتر، ساکشن، تجهیزات ثابت سازی، تجهیزات حمل مصدوم و… میباشد. مواردی چون : لوله تراشه با کاف و بدون کاف ، لوله ساکشن ، ساکشن برقی ، ساکشن دستی ، قیچی اورژانس ، برانکارد ، مانومتر و رگولاتور اکسیژن و … از جمله کالاهایی است که شرکتهای واردات تجهیزات پزشکی ، آنها را وارد می کنند.

واردات رتینوسکوپ

رتینوسکوپ ابزاری تخصصی در چشم پزشکی است. که وظیفه تشخیص دوربینی، نزدیک بینی، آستیگماتیزم و سایر عیوب انکساری چشم را برعهده دارد.در این روش، پزشک پرتو نوری را در فاصله ی کمی از فرد مورد معاینه قرار داده سپس از بیمار فاصله میگیرد و با کمک آینه ای مخصوص به چشم بیمار نگاه می کند. نتیجه این عمل به تعیین دقیق نمره چشم بیمار می انجامد.

واردات لوپ پزشکی

از جمله وسایل بسیار پرکاربرد در حرفه پزشکی، لوپ یا عینک است. این وسیله برای بزرگنمایی تصاویر در جراحی و معایناتی کاربرد داشته که نیاز به دقت فراوان دارند.مکانیزم لوپ های پزشکی برای بزرگنمایی بهتر و افزایش وسعت دید، می توان فواصل و زوایای این لوپها را تغییر داد و به این طریق مانع از خم شدن پزشک برای دید بهتر، ضعیف شدن چشم و خستگی خواهد شد.

واردات فشار سنج ( لیست شرکت های واردکننده لوازم پزشکی )

فشار سنج وسیله ای است که بوسیله آن، فشار خون قابل اندازه‌گیری میباشد. در حرفه پزشکی، به خرید کالا یا وسایلی همچون فشارسنج جهت پیگیری وضعیت سلامت همه افراد، بخصوص سالمندان بسیار تاکید می شود. فشارسنج دارای انواع گوناگونی میباشد اما سه نوع از دستگاه فشارسنج در ایران، کاربرد بیشتری دارند که شامل؛ فشارسنج جیوه‌ای، فشارسنج دیجیتالی(در دو مدل فشارسنج بازویی و فشارسنج مچی) و فشار سنج عقربه‌ای هستند.

واردات تشک زخم بستر

تشک زخم بستر یا تشک مواج که برای جلوگیری از بروز زخم بستر در افراد و بیمارانی که قادر به حرکت نیستند، کاربرد دارد.جنس این تشک از پی وی سی است و اجزاء آن شامل یک موتور کمپرس هوا و یک تشک مواج که قابلیت باد شدن دارد، میباشد.این تشک با استفاده از دو کانال جداگانه، فشار وارد شده از بدن بیمار بر روی بستر را، در تمام بدن جا بجا کرده و از ثابت ماندن فشار وزن بیمار در یک نقطه جلوگیری میکند.

واردات چراغ پزشکی

چراغ پزشکی به دسته ای از ابزار پزشکی گفته می شود که برای معاینه بیمار کاربرد دارند و در انواع، چراغ معاینه پزشکی، چراغ قوه پزشکی و چراغ پیشانی پزشکی در مراکز فروش کالا و تجهیزات پزشکی عرضه می شوند.

واردات گوشی پزشکی

از مهمترین لوازم مورد نیاز پزشکان و پرستاران گوشی پزشکی یا استتوسکوپ Stethoscope است که برای شنیدن صداهای ضعیف داخل بدن مانند قلب، ریه و جریان خون کاربرد دارد.

واردات لارنگوسکوپ

لارنگوسکوپ یک وسیله داسی شکل است که از جمله لوازم مهم پزشکی بوده و از آن برای انجام معاینات و جراحی(لوله گذاری) در راههای هوایی بیمار مانند گلو، حنجره و نواحی حلق استفاده میشود.لارنگوسکوپ از دو بخش دسته و تیغه تشکیل شده که در دسته یک منبع انرژی به شکل باتریهای قابل شارژ، وجود دارد. انرژی از طریق دسته برای منبع نور روی تیغه ارسال و نور لازم برای معاینه و جراحی فراهم میشود.

واردات وسایل معاینه گوش و حلق ( شرکتهای واردات تجهیزات پزشکی )

از سری وسایل معاینه گوش و حلق، دستگاه شستشوی گوش و از لوازمات معاینه حلق، میتوان به آینه حلق و گیره آبسلانگ اشاره کرد.دستگاه شستشوی گوش:این دستگاه یکی از جدیدترین و بهترین ابزارها برای شستشوی گوش است که علاوه بر تمیز بودن، بسیار امن و موثر نیز میباشد.آینه حلق: ابزاری برای بررسی حلق و حنجره، جهت تشخیص اختلالات این نواحی، طی یک معاینه ساده است. گیره آبسلانگ :ابزاری ساده است که برای نگهداشتن چوبی که در معاینه حلق استفاده میشود، کاربرد دارد.

واردات تجهیزات پزشکی زنان و زایمان

تجهیزات پزشکی زنان و زایمان به مجموعه لوازمی گفته میشود که جهت تشخیص اختلالات و یا نمونه برداری های تخصصی در حوزه زنان و زایمان مربوط می شود.این تجهیزات شامل چراغ معاینه نور سرد، سوآپ پنبه ای، ژل التراسونیک، اسپاچولا، تخت معاینه مامایی، اسپکولوم و سونوکیت هستند.

واردات دستگاه ساکشن

دستگاه ساکشن ابزاری مکنده همانند جاروبرقی است که جهت تخلیه مواد عفونی، زائد و خونابه از بدن بیمار کاربرد دارد. نمونه خانگی این وسیله برای بخشهایی از بدن مانند گوش، ریه و بخش های دارای بافت نرم کاربرد دارد که نیازمند قدرت بالایی نیست. دستگاه ساکشن مرکزی ـ دارای دو نوع مخزن یکبار مصرف و چندبار مصرف بوده و بصورت ثابت در مراکز درمانی استفاده میشود. دستگاه ساکشن پرتابل ـ قابلیت حمل و جابجایی داشته و در منازل و آمبولانس ها استفاده میشود.

واردات پالس اکسیمتر

پالس اکسیمتر یا اکسیژن سنج خون، دستگاهی است که میزان ضربان قلب و اکسیژن خون را اندازه گیری میکند.دستگاه پالس اکسیمتر به دو نوع انگشتی یا متحرک و مرکزی یا ثابت تقسیم میشود. نوع متحرک بیشتر در اورژانس مورد استفاده قرار میگیرد و نوع ثابت آن، در بیماران بستری شده در اتاق احیا و یا در بخش‌ها استفاده میشود.

واردات دستگاه الکتروکاردیوگراف

بوسیله الکتروکاردیوگراف می توان سیگنالهای الکتریکی حاصل از عملکرد الکتریکی قلب را با نمونه برداری از نحوه انتشار این سیگنال در نواحی مختلف بدن مورد مطالعه و سنجش قرار داد .

 • کد تعرفه دستگاه الکتروکاردیوگراف : 90181110
 • ارزش دلاری واردات الکتروکاردیوگراف در سال 1399 : 258389 دلار
 • کشورهایی که واردات الکتروکاردیوگراف از آنها صورت پذیرفته در سال 1399 : امارات ، ترکیه و آلمان

واردات دستگاه تست ورزش ، هولتر الکتروکاردیوگراف وتله مانیتورینگ الکتروکاردیوگراف

 • کد تعرفه دستگاه تست ورزش ، هولتر الکتروکاردیوگراف وتله مانیتورینگ الکتروکاردیوگراف : 90181120
 • ارزش دلاری واردات دستگاه تست ورزش ، هولتر الکتروکاردیوگراف وتله مانیتورینگ الکتروکاردیوگراف در سال 1399 : 115758 دلار
 • کشورهایی که واردات دستگاه تست ورزش ، هولتر الکتروکاردیوگراف وتله مانیتورینگ الکتروکاردیوگراف از آنها صورت پذیرفته در سال 1399 : ایالات متحده ، هلند

واردات اجزاء و قطعات دستگاه الکتروکاردیوگراف

 • کد تعرفه اجزاء و قطعات دستگاه الکتروکاردیوگراف : 90181190
 • ارزش دلاری واردات اجزاء و قطعات دستگاه الکتروکاردیوگراف در سال 1399 : 2657665 دلار
 • کشورهایی که واردات اجزاء و قطعات دستگاه الکتروکاردیوگراف از آنها صورت پذیرفته در سال 1399 : اتریش ، اسپانیا ، امارات ، ایتالیا ، ترکیه ، چین ، سوئیس ، کانادا ، کره جنوبی و مجارستان

واردات دستگاه آشکارساز ضربان قلب جنین ( شرکت واردات تجهیزات پزشکی )

آشکارسازهای ضربان‌قلب جنین (Fetal heart detector)، دستگاه‌های بسیار با صرفه‌ای هستند که با استفاده از اولتراسوند امکان دسترسی به اطلاعات دیداری و شنیداری درباره جنین را فراهم می‌کند. توانایی این دستگاه در محاسبه سرعت ضربانِ قلبِ جنین، با دقت بسیار بالایی کاربرد ارزشمند تشخیصی و غیرتهاجمی‌آن را نشان می‌دهد‌.

 • کد تعرفه دستگاه آشکارساز ضربان قلب جنین : 90181210
 • ارزش دلاری واردات دستگاه آشکارساز ضربان قلب جنین در سال 1399 : 621903 دلار
 • کشورهایی که واردات دستگاه آشکارساز ضربان قلب جنین از آنها صورت پذیرفته در سال 1399 : هلند ، آلمان ، امارات ، کره جنوبی و چین

واردات دستگاه های فراصوت قلبی عروقی شامل دستگاه IVUS، دستگاه اکوکاردیوگرافی، دستگاه فلومتر قلبی عروقی و سیستم تشخیص میزان سختی و گرفتگی عروق

 • کد تعرفه دستگاه های فراصوت قلبی عروقی شامل دستگاه IVUS، دستگاه اکوکاردیوگرافی، دستگاه فلومتر قلبی عروقی و سیستم تشخیص میزان سختی و گرفتگی عروق : 90181220
 • ارزش دلاری واردات دستگاه های فراصوت قلبی عروقی شامل دستگاه IVUS، دستگاه اکوکاردیوگرافی، دستگاه فلومتر قلبی عروقی و سیستم تشخیص میزان سختی و گرفتگی عروق در سال 1399 : 188999 دلار
 • کشورهایی که واردات دستگاه های فراصوت قلبی عروقی شامل دستگاه IVUS، دستگاه اکوکاردیوگرافی، دستگاه فلومتر قلبی عروقی و سیستم تشخیص میزان سختی و گرفتگی عروق از آنها صورت پذیرفته در سال 1399 : هلند

واردات پروب های دستگاه اسکن و سایر اولتراسونیک ها

 • کد تعرفه پروب های دستگاه اسکن وسایر اولتراسونیک ها : 90181240
 • ارزش دلاری واردات پروب های دستگاه اسکن وسایر اولتراسونیک ها در سال 1399 : 958500 دلار
 • کشورهایی که واردات پروب های دستگاه اسکن وسایر اولتراسونیک ها از آنها صورت پذیرفته در سال 1399 : امارات ، هلند ، ژاپن ، چین و ایالات متحده

 

کد تعرفه لوازم و تجهیزات پزشکی

– سایر آلات و وسایل مورد استفاده در علوم دندانپزشکی: – Other instruments and appliances, used in dental sciences:
ـ دستگاه‌هایی که اشعه ایکس را به کار می‌برند، حتی برای مصارف پزشکی، جراحی، دندانپزشکی یا دامپزشکی، همچنین دستگاه‌های رادیوگرافی یا رادیوتراپی: – Apparatus based on the use of X-rays, whether or not for medical, surgical, dental or veterinary uses, including radiography or radiotherapy apparatus:
ـ دستگاه‌هایی که تشعشعات آلفا، بتا یا گاما را به کار می‌برند، حتی برای مصارف پزشکی، جراحی، دندانپزشکی، همچنین دستگاه‌های رادیوگرافی یا رادیوتراپی: – Apparatus based on the use of alpha, beta or gamma radiations, whether or not for medical, surgical, dental or veterinary uses, including radiography or radiotherapy apparatus:
ـ ـ ـ برای تحقیقات (پزشکی، آزمایشگاهی و سرم‌سازی) — For research (medical, laboratories and antisera production) 01061110
— برای تحقیقات (پزشکی، آزمایشگاهی و سرم‌سازی) — For research (medical, laboratories and antisera production) 01061210
ـ ـ ـ سگ ‌و‌گربه ‌برای‌ تحقیقات پزشکی و آزمایشگاهی و تربیت شده پلیس و راهنما — Dogs and cats for medical research and laboratories; and for use by the police as trained dogs and dogs for guiding 01061920
ـ ـ ـ سایر برای تحقیقات پزشکی و آزمایشگاهی — Other for medical research and laboratories 01061930
ـ ـ ـ برای تحقیقات (پزشکی،آزمایشگاهی‌ و سرم‌سازی) — For research, (medical, laboratories and antisera production) 01062010
ـ ـ ـ برای تحقیقات (پزشکی، آزمایشگاهی‌ و سرم ‌سازی) — For research, (medical, laboratories and antisera production) 01063110
ـ ـ ـ برای تحقیقات پزشکی،آزمایشگاهی و سرم‌سازی — For research, (medical, laboratories and antisera production) 01063210
ـ ـ ـ برای تحقیقات (پزشکی، آزمایشگاهی‌ و سرمسازی) — For research, (medical, laboratories and antisera production) 01063910
ـ ـ ـ برای تحقیقات (پزشکی، آزمایشگاهی ‌و سرمسازی) — For research, (medical laboratories and antisera production) 01069010
ـ واکسن‌ها برای پزشکی – Vaccines for human medicine 30022000
ـ واکسن‌ها برای دامپزشکی: – Vaccines for veterinary medicine: 300230
اوات، گاز، باندها و اشیای همانند (مثلاً ، لوازم زخم‌بندی، مشمع‌های طبی، ضمادها)، آغشته‌ یا پوشانده شده با مواد دارویی یا عرضه شده به اشکال یا بسته‌بندی‌های خرده فروشی برای مقاصد طبی، جراحی، دندانپزشکی یا دامپزشکی. Wadding, gauze, bandages and similar articles (for example, dressings, adhesive plasters, poultices), impregnated or coated with pharmaceutical substances or put up in forms or packings for retail sale for medical, surgical, dental or veterinary purposes. 3005
ـ ـ ـ باندهای ساده، استریل، گاز وازلینه، باندگچی و زیرگچی و باندکشی و لوله‌ای، لنوگاز ساده، رول پنبه‌ای دندانپزشکی ساده و پدچشمی — Simple sterile bandages, vaselined gause, plastery and under plastery and tube bandages, simple lenogause, dental cotton roles and eye-pad 30059010
ـ‌ ریسمان جراحی استریل، مواد بخیه‌زنی (Suture) استریل مشابه (شامل نخ‌های دندانپزشکی یا جراحی قابل جذب استریل) و چسب‌های نسجی استریل برای هم آوردن زخم (ناشی از) جراحی؛ لامیناریای (Laminaria) استریل و فتیله‌های (Tents) لامیناریای استریل؛ بند آورنده‌های خون – Sterile surgical catgut, similar sterile suture materials (including sterile absorbable surgical or dental yarns) and sterile tissue adhesives for surgical wound closure; sterile laminaria and sterile laminaria tents; sterile absorbable surgical or dent 300610
ـ فرآورده‌هایی که به شکل ژل عرضه شده و برای استفاده در طب انسانی یا حیوانی به عنوان روان‌کننده جهت بعضی از قسمت‌های بدن به‌هنگام اعمال جراحی یا آزمایشات پزشکی یا به عنوان عوامل اتصال بین بدن و آلات پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد: – Gel preparations designed to be used in human or veterinary medicine as a lubricant for parts of the body for surgical operations or physical examinations or as a coupling agent between the body and medical instruments 300670
ـ ـ ـ ژل الکترود پزشکی — Medical electrode jel 30067010
ـ ـ ـ فیلم‌های مورد مصرف در تصویربرداری پزشکی — Films used in medical imaging 37013020
ـ ـ ـ فیلم‌های مورد مصرف در تصویر برداری پزشکی — Films used in medical imaging 37019910
ـ ـ ـ فیلم‌های مورد مصرف در تصویر برداری پزشکی —Films used in medicalimaging 37029710
ـ ـ ـ جهت مصارف پزشکی — For medical purposes 39262010
ـ ـ ـ جهت مصارف پزشکی — For medical purposes 39269030
ـ ـ ـ قطعات و لوازم مورد مصرف در بخش بهداشت و پزشکی — Parts and supplies used by the health and medical sector 40069010
ـ ـ ـ قطعات و لوازم مورد مصرف در بخش بهداشت و پزشکی — Parts and supplies used by health and medical sector 40161010
ـ ـ ـ قطعات و لوازم مورد مصرف در بخش بهداشت و پزشکی — Parts and supplies used by the health and medical sector 40169930
ـ ـ ـ اتوکلاو دندانپزشکی تا حجم 24 لیتر — Dentistry autoclaves not exceeding 24 liters in capacity 84192010
ـ ـ ـ فیلترهای مخصوص ماشین‌آلات داروسازی ، طبی، آزمایشگاه تشخیص پزشکی — Special filters used on pharmaceutical, laboratory and medical machinery 84212920
— موتور آویز برای استفاده‌های دندانسازی و دندانپزشکی — Hanging motor for use in dentistry 84672910
ـ دوربین‌ عکاسی که مخصوصاً برای عکسبرداری زیرآبی، برای عکسبرداری هوایی یا برای معاینه پزشکی یا جراحی اعضای داخلی بدن طراحی شده است؛ دوربین تطبیقی برای مقاصد پزشکی قانونی یا جرم‌شناسی: – Cameras specially designed for underwater use, for aerial survey or for medical or surgical examination of internal organs; comparison cameras for forensic or criminological purposes 90063000
— دستگاه‌های ظاهر کردن فیلم رادیولوژی در امور پزشکی (پروسسور) — Apparatus for developing radiographic film used for medical purposes 90101010
— دستگاه ظاهر کردن فیلم رادیولوژی برای کاربردهای دندانپزشکی — Apparatus for developing radiographic film for dentistry purposes 90101020
آلات و وسایل مورد استفاده در علوم پزشکی، جراحی، دندانپزشکی یا دامپزشکی، همچنین دستگاه سینتی‌گرافی، سایر دستگاه‌های برقی ـ طبی و آلات امتحان چشم. Instruments and appliances used in medical, surgical, dental or veterinary sciences, including scintigraphic apparatus, other electro-medical apparatus and sight-testing instruments. 9018
ـ ـ ـ سرسوزن سرنگ و سرسوزن دندانپزشکی — Syringe needles and dental injection needles 90183210
ـ ـ‌ یونیت‌دندانپزشکی، حتی توأم با سایر تجهیزات دندانپزشکی روی یک پایه مشترک — Dental drill engines, whether or not combined on a single base with other dental equipment 90184100
دستگاه‌هایی که با اشعه ایکس یا تشعشعات آلفا، بتا یا گاما را به کار می‌برند، حتی برای مصارف پزشکی، جراحی، دندانپزشکی یا دامپزشکی، همچنین دستگاه‌های رادیوگرافی و رادیوتراپی، تیوب‌های اشعه ایکس و سایر مولدهای اشعه ایکس، مولدهای فشار قوی اشعه ایکس، پانل‌ها و Apparatus based on the use of X-rays or of alpha, beta or gamma radiations, whether or not for medical, surgical, dental or veterinary uses, including radiography or radiotherapy apparatus, X-ray tubes and other X-ray generators, high tension generators, 9022
ـ ـ سایر، برای مصارف دندانپزشکی: — Other, for dental uses: 902213
ـ ـ سایر، برای مصارف پزشکی، جراحی یا دامپزشکی: — Other, for medical, surgical or veterinary uses : 902214
ـ ـ برای مصارف پزشکی، جراحی، دندانپزشکی یا دامپزشکی — For medical, surgical, dental or veterinary uses 90222100
ـ ـ ـ ترمومتر (تب‌سنج) پزشکی — Medical thermometer 90251110
ـ ـ ـ ترمومتر (تب‌سنج) پزشکی — Medical thermometers 90251910
ـ ـ ـ فلومتر دیواری توام شده با مرطوب‌کننده اکسیژن برای مصارف پزشکی (تنفس مصنوعی) — Wall flowmeter combined with oxygen humidifier for medical uses 90268010
مبل‌های پزشکی، جراحی، دندانپزشکی یا دامپزشکی (مثلاً، میز عمل جراحی، میز معاینه، تختخواب بیمارستانی دارای وسایل مکانیکی، صندلی دندانپزشکی)؛ صندلی‌های آرایشگاه و صندلی‌های همانند، دارای آلاتی برای چرخش و در عین حال برای بالابردن و متمایل کردن؛ اجزاء و قطعات Medical, surgical, dental or veterinary furniture (for example, operating tables, examination tables, hospital beds with mechanical fittings, dentists’ chairs); barbers’ chairs and similar chairs, having rotating as well as both reclining and elevating mo 9402
ـ صندلی‌های دندانپزشکی، صندلی‌های آرایشگاه یا صندلی‌های همانند و اجزاء و قطعات آنها – Dentists’, barbers’ or similar chairs and parts thereof 94021000
فهرست