فروش دستگاه اسپیرومتری

در این صفحه اطلاعات شرکت های مرتبط با ” فروش دستگاه اسپیرومتری ” قرار گرفته است

فروش دستگاه اسپیرومتری | قیمت دستگاه اسپیرومتری

اسپیرومتری چیست و چه عملکردی دارد؟

اسپیرومتری رایج‌ترین نوع عملکرد ریوی یا تست تنفس است. این آزمایش میزان هوای تنفس شده در داخل و خارج از ریه‌ها را اندازه‌گیری می‌کند، و همچنین اینکه چگونه می‌توانید هوا را به‌آسانی و سریع از ریه‌های خود بیرون دهید.

در صورت خس‌خس سینه، تنگی نفس یا سرفه، پزشک ممکن است اسپیرومتری را تجویز کند. این می‌تواند به تشخیص مشکلاتی مانند آسم و COPD کمک کند، یا می‌تواند عملکرد ریه را قبل از عمل جراحی بررسی کند.

اگر برای بیماری مزمن ریوی مانند COPD ، آسم یا فیبروز ریوی تحت درمان هستید، ممکن است اسپیرومتری انجام دهید تا مشخص شود بیماری شما در حال بهبود یا بدتر شدن است و آیا داروهای شما یا داروهای استنشاقی به‌درستی کار می‌کنند یا خیر. اسپیرومتری را می‌توان در مطب پزشک یا در آزمایشگاه مخصوص آزمایش عملکرد ریه انجام داد.

درک نتایج و آنچه بعد اتفاق می‌افتد

اسپیرومتری اطلاعاتی در مورد علت سرفه، تنگی نفس یا تنفس پرسروصدا به پزشک می‌دهد و به تشخیص برخی مشکلات ریوی کمک می‌کند. پس از انجام آزمایش، می‌توانید به فعالیت‌های عادی روزانه خود بازگردید.

مقادیر طبیعی بر اساس سن، قد و جنسیت محاسبه می‌شود. اگر مقدار غیرطبیعی باشد، ممکن است مشکل ریوی وجود داشته باشد.

گاهی اوقات یک بیمار با ریه‌های طبیعی ممکن است از ارزش تست تنفسی غیرطبیعی برخوردار باشد. پزشک معاینه نتایج آزمایش شما را توضیح می‌دهد.

بسته به نتایج آزمایش، پزشک ممکن است داروهای استنشاقی یا داروهایی را برای کمک به بهبود عملکرد ریه تجویز کند. آزمایش ممکن است در بازدیدهای آینده برای نظارت بر عملکرد ریه شما تکرار شود.

چه زمانی نباید تست اسپیرومتری انجام شود

در طول آزمایش، تنفس سریع و سخت می‌تواند باعث شود احساس خستگی، سرفه، سرگیجه یا سبکی سر یا سفت شدن یا درد قفسه سینه داشته باشید. در صورت ناراحتی باید به تکنسین اطلاع دهید.

اگر در یک ماه گذشته دچار حمله قلبی شده‌اید، باید به پزشک خود اطلاع دهید. درصورتی‌که اخیراً تحت عمل جراحی چشم، قفسه سینه یا شکم قرار گرفته‌اید.

در صورت داشتن هر یک از این موارد، پزشک ممکن است قبل از انجام آزمایش منتظر بمانید تا بهبودی حاصل شود.

اقدامات خاصی برای جلوگیری از انتشار میکروب بین بیمارانی که از تجهیزات عملکرد یکسان ریه استفاده می‌کنند، انجام می‌شود.

تکنسین دهان و سایر تجهیزات رابین بیماران تغییر می‌دهد. از فیلترهای مخصوص نیز برای جلوگیری از انتشار میکروب‌ها استفاده می‌شود.

توضیحات دستگاه اسپیرومتری

اسپیرومتر ظرفیت تنفس ریه‌ها را اندازه‌گیری می‌کند. این مقدار هوایی را که می‌توانید در ۱ ثانیه خارج کنید و حجم کل هوایی را که می‌توانید در یک تنفس اجباری خارج کنید، مرتبط می‌کند. برای تشخیص بیماری مزمن ریوی مانند موارد زیر استفاده می‌شود:

آسم (به‌ویژه آسم ناشی از ورزش)

اختلالات ریوی مرتبط با شغل

برونشیت مزمن

برونشکتازی (شرایطی که لوله‌های برونشیال ریه‌های شما به طور دائمی آسیب‌دیده، پهن و ضخیم می‌شوند)

آمفیزم

فیبروز ریوی

فیبروز کیستیک (یک بیماری تهدیدکننده زندگی که به ریه‌ها و سیستم گوارشی آسیب می‌رساند) ممکن است از اسپیرومتر برای ارزیابی عملکرد آسم یا بیماری مزمن انسدادی ریه     COPD   استفاده کند.

جراحان ممکن است قبل از انجام عمل جراحی برنامه‌ریزی‌شده از اسپیرومتر برای ارزیابی عملکرد ریه استفاده کنند.

چگونه از اسپیرومتر استفاده کنیم

هنگام استفاده از اسپیرومتر، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

صاف بنشینید و دستگاه را نگه دارید.

دهانه اسپیرومتر را در دهان خود قرار دهید و آن را با لب ها محکم کنید.

به طور معمول بازدم کنید.

به‌آرامی نفس بکشید.

پیستون موجود در اسپیرومتر هنگام تنفس بالا می‌رود. همان تلاش در صفحه کامپیوتر نیز به‌عنوان یک حرکت روبه‌بالا در نمودار دیده می‌شود.

سعی کنید پیستون را تا آنجا که می‌توانید بالا بیاورید.

معمولاً پزشک یک نشانگر قرار می‌دهد که میزان تنفس را به شما می‌گوید.

سعی کنید این توپ را در وسط محفظه نگه دارید تا زمانی که نفس می‌کشید.

در صورت دم سریع، توپ به سمت بالا شلیک می‌شود.

اگر به‌آهستگی نفس بکشید، توپ در قسمت پایینی باقی می‌ماند.

نفس خود را برای ۳ تا ۵ ثانیه نگه دارید. سپس به‌آرامی بازدم کنید. این یک حرکت رو به پایین روی نمودار ایجاد می‌کند.

گاهی اوقات، پزشک ممکن است یک داروی استنشاقی (برونکودیلاتور) به شما بدهد تا ریه‌های شما را پس از اولین دور آزمایش باز کند.

شما باید ۱۵ دقیقه منتظر بمانید و سپس مجموعه‌ای دیگر از اندازه‌گیری‌ها را انجام دهید. سپس پزشک می‌تواند نتایج دو اندازه‌گیری را مقایسه کند تا ببیند آیا برونکودیلاتور جریان هوا را بهبود بخشیده است یا خیر.

 

 

خرید فروش قیمت دستگاه اسپیرومتری

در حال حاضر انواع مختلفی از دستگاه‌های اسپیرومتری در بازار موجود است و باتوجه‌به ساختار و نوع فناوری دارای قیمت‌های متفاوتی است.

بسیاری از این دستگاه‌ها بسیار ساده و درعین‌حال کاربردی هستند. این دستگاه‌ها از قیمت‌های بسیار پایینی برخوردارند.

همچنین دستگاه‌های اسپیرومتر بسیار پیشرفته‌تر نیز در بازار موجود است. این دستگاه‌ها دارای مانیتور بوده و به دو روش استفاده دستی و همچنین متصل به کامپیوتر قابل‌استفاده هستند.

به‌طورکلی قیمت دستگاه‌های اسپیرومتری در بازار ایران از ۳۵ هزار تومان شروع شده و تا حدود ۱۰ میلیون تومان ادامه دارد و شما می‌توانید بسته به نیاز و بودجه خود یکی از آنها را تهیه کنید.

 

لینک های مفید


ثبت مشخصات شرکت خود در نئوفارم

همین حالا مشخصات شرکت خود را در نئوفارم ثبت کنید تا مخاطبین خود را افزایش دهید !

فهرست