فروش دستگاه الکتروکوتر

در این صفحه اطلاعات شرکت های مرتبط با ” فروش دستگاه الکتروکوتر ” قرار گرفته است

فروش دستگاه الکتروکوتر | قیمت دستگاه الکتروکوتر

الکتروکوتر چیست و چه کاری انجام می دهد؟

در گذشته‌های دور بسیاری از کارها از جمله امور پزشکی به سختی انجام می‌شدند. این به آن دلیل بود که ابزار و خدمات گوناگون در اختیار انسان‌ها قرار نداشت. خوشبختانه امروزه پیشرفت فراوانی را در جوامع شاهد هستیم و این باعث می‌شود که افراد زودتر، بهتر و ایمن‌تر به خواسته‌های خود دست پیدا کنند.

یکی از دستگاه‌هایی که در چند سال اخیر حسابی در جهان باب شد، الکتروکوتر بود. این دستگاه مزایای فراوانی را در علم پزشکی و برخی دیگر از امور به همراه دارد که در این مقاله به صورت مفصل به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. الکتروکوتر بعد از مدتی وارد کشور ما نیز شد و اکنون استفاده‌های فراوانی از آن می‌شود. بنابراین در صورتی که شما هم می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد این دستگاه کسب کنید، ما را تا پایان این مقاله همراهی نمایید.

الکتروکوتر چیست؟

الکتروکوتر نوعی دستگاه الکتریکی است که بیشتر در اتاق‌های عمل کاربرد دارد. از این دستگاه اکثرا برای برش عضوی از بدن یا جلوگیری از خونریزی افراد استفاده می‌شود. اگر تقریبا به هر اتاق عملی سر بزنید، یکی از این موارد را مشاهده خواهید کرد که از ضروری‌ترین  لوازم هر جراح دانسته می‌شود. این منع خونریزی، جلوگیری از لخته شدن خون را با خود به همراه خواهد داشت.

البته مصارف دستگاه الکتروکوتر به همین جا ختم نمی‌شود و موارد دیگری را هم شامل می‌شود. حال که با تعریف این دستگاه و اصلی‌ترین کاربردش آشنا شدیم، وقت آن رسیده تا ببینیم چه تاریخی را گذرانده است. به بیان دیگر، می‌خواهیم بدانیم که پیشرفت‌های این دستگاه از دیرباز تا به حال به چه صورت بوده است.

تاریخچه الکتروکوتر

شیوه جلوگیری از خونریزی از زمان‌های بسیار قدیم رایج بوده است. می‌توان این طور گفت که این روش از زمان بقراط مطرح شد؛ زمانی که او فلز داغی را بر روی عضو در حال خونریزی قرار می‌داد  و مردم با کمال تعجب می‌دیدند که این کار ثمر دارد.

سپس پزشکان تصمیم گرفتند تا دستگاهی را بسازند که این کار را به روشی اصولی‌تر و امن‌تر برای بیماران انجام دهد. بنابراین نخستین دستگاه الکتروکوتر در سال 1926 میلادی و توسط فردی به نام باوی تی ویلیام به وجود آمد. البته این دستگاه از جزئیات بسیار کمی برخوردار بود و حجم نسبتا زیادی هم داشت.

در همان سال این دستگاه به ثبت رسید و از آن در اتاق عملی در ایالات متحده آمریکا استفاده کردند. بیماران و پزشکان از چنین وسیله‌ای رضایت داشتند و به همین دلیل بود که نسخه‌های بیشتری از آن ساخته شد. اکنون مقادیر بیشتر و پیشرفته‌تری از این دستگاه‌ها ساخته شده‌اند که حجم کمتر و کارایی بیشتری دارند.

برای مثال، برش این دستگاه‌ها عمیق‌تر و بهتر از گذشته است و به بافت‌های کمتری از بدن نیز آسیب وارد می‌شود. با توجه به پیشرفت سال به سال این دستگاه‌ها، پیش‌بینی می‌شود که در آینده نیز نسخه‌های بهتری از آن در دسترس عموم قرار گیرد. به جز دقت، دستگاه‌های الکتروکوتر جدید سرعت بیشتری هم دارند. بنابراین عمل‌های جراحی امروزه در زمان بسیار کمتری به اتمام می‌رسد.

لوازم جانبی دستگاه الکتروکوتر

گفتنی است که دستگاه الکتروکوتر خود از چند بخش مختلف تشکیل شده است. هر یک از این اجزا، وظایف مخصوص به خود را انجام می‌دهند و به نوعی یک سیستم را تشکیل داده‌اند که در این بخش به معرفی آن می‌پردازیم.

نخستین بخش مهمی که در این دستگاه به چشم می‌خورد، قلم تک قطبی است. این قلم‌ها خود انواعی دارند که بسته به نیاز و دستگاهی که تهیه می‌کنید، می‌توانید یکی از آن‌ها را در اختیار داشته باشید. این قلم‌ها از الکترودهایی نیز تشکیل شده‌اند که به منظور برش و انعقاد اعضای بدن و خون به کار می‌روند. بنابراین در نظر داشته باشید که برترین الکترودها را از آن خود کنید.

هر الکتروکوتر یک صفحه مربوط به بیماران هم دارد که پزشکان را برای انجام عملیات جراحی بهتر راهنمایی می‌کند. به منظور مشاهده این صفحه، به کابل اتصال به دستگاه هم نیاز خواهد بود. پدال پایی و پنست دو قطبی نیز از بخش‌های دیگر این دستگاه هستند که نباید از نقش به سزای آن‌ها غافل شد. این پنست‌ها خود برای مشاهده شدن به یک کابل اتصال نیاز دارند.

موارد استفاده از الکتروکوتر

از مهم‌ترین کاربردهای دستگاه الکتروکوتر باید به جلوگیری از خونریزی، مشاهده ساختارهای بافت بدن، جراحی‌های باز، کارهای پزشکی زنان، قلب و عروق، ارتوپد، مغز و اعصاب، گوش و حلق و بینی و حراجی‌های پوست و زیبایی اشاره داشت. پس نتیجه می‌گیریم که مصارف بالایی در مورد این دستگاه دیده می‌شود.

خرید، فروش و قیمت الکتروکوتر

درر پایان گفتنی است که شما قادر هستید تا مقادیر زیادی از دستگاه‌های الکتروکوتر را در بازار مشاهده کنید. هر یک از این دستگاه‌ها با اندازه‌ها و ویژگی‌های گوناگون در دسترس قرار می‌گیرند و خرید آن‌ها به بودجه و نیاز مردم مربوط می‌شود. با توجه به این تنوع، نمی‌توان قیمت ثابتی را برای همه آن‌ها در نظر گرفت. برای پیگیری از قیمت اصلی هر کدام از این دستگاه‌ها می‌توانید با تیم ما در تماس باشید.

 

لینک های مفید


 

ثبت مشخصات شرکت خود در نئوفارم

همین حالا مشخصات شرکت خود را در نئوفارم ثبت کنید تا مخاطبین خود را افزایش دهید !

فهرست