فروش ماشین بیهوشی

در این صفحه اطلاعات شرکت های مرتبط با ” فروش ماشین بیهوشی ” قرار گرفته است

فروش ماشین بیهوشی | قیمت ماشین بیهوشی

 

توضیحات ماشین بیهوشی

ماشین بیهوشی گازهای طبی را از منبع گاز دریافت می‌کند، جریان را کنترل می‌کند و فشار گازهای موردنظر را تا حد ایمن کاهش می‌دهد، مواد بی‌حس‌کننده فرار را به مخلوط نهایی گاز بخار می‌کند و گازها را به یک مدار تنفسی که به راه هوایی بیمار متصل است می‌رساند.

یک دستگاه تنفس مکانیکی به مدار تنفس متصل می‌شود اما می‌توان آن را با یک سوئیچ در هنگام تهویه خودکار یا دستی (کیسه‌ای) خارج کرد.

درحالی‌که منبع اکسیژن می‌تواند مستقیماً به شیر کنترل جریان خود منتقل شود، اکسید نیتروژن، هوا و سایر گازها باید قبل از رسیدن به سوپاپ‌های کنترل جریان مربوطه، ابتدا از طریق دستگاه‌های ایمنی عبور کنند.

این دستگاه‌ها فقط درصورتی‌که فشار اکسیژن کافی در دستگاه ایمنی وجود داشته باشد اجازه جریان گازهای دیگر را می‌دهند و از انتقال تصادفی مخلوط هیپوکسیک در صورت خرابی اکسیژن جلوگیری می‌کنند.

ویژگی‌های ماشین بیهوشی

یکی دیگر از ویژگی‌های ایمنی ماشین بیهوشی، ارتباط جریان گاز اکسید نیتروژن با جریان گاز اکسیژن است. این ترتیب به اطمینان از حداقل غلظت اکسیژن ۲۵ کمک می‌کند.

همه دستگاه‌های بخارساز مدرن مخصوص عامل هستند و درجه حرارت را اصلاح‌کرده و قادرند غلظت ثابت عامل را بدون درنظرگرفتن تغییرات دما یا جریان از طریق بخارساز ارائه دهند.

افزایش فشار راه هوایی ممکن است بدتر شدن انطباق ریه، افزایش حجم جزرومد یا انسداد در مدار تنفس، لوله نای یا راه هوایی بیمار را نشان دهد. افت فشار ممکن است نشان‌دهنده بهبود انطباق، کاهش حجم جزرومد یا نشتی در مدار باشد.

به طور سنتی دستگاه‌های تنفس بر روی دستگاه‌های بیهوشی دارای طراحی سیستم دو مدار بوده و دارای نیروی پنوماتیک و کنترل الکترونیکی هستند.

ماشین‌های جدیدتر همچنین دارای کنترل ریزپردازنده‌ای هستند که به سنسورهای فشار و جریان پیچیده متکی است. برخی از دستگاه‌های بیهوشی دارای ونتیلاتورهایی هستند که از طرح پیستونی تک مدار استفاده می‌کنند.

قطعات ماشین بیهوشی

منبع اکسیژن   O2 منبع اکسیژن ممکن است یک سیستم توزیع مرکزی، خط لوله یا مخازن و سیلندرهای تحت‌فشار باشد.

جریان‌سنج O2   این دستگاه از دریچه سوزنی قابل تنظیم برای رساندن جریان مطلوب اکسیژن در میلی‌لیتر یا لیتر در دقیقه به مدار تنفس بیمار استفاده می‌کند.

Vapourizer  دستگاهی که از بیهوشی مایع فرار بخار تولید می‌کند. داروهای بیهوشی هالوژنه شامل ایزو فلوران، هالوتان، انفلوران، دسفلوران، سووفلوران و متوکسی فلوران هستند.

مدار تنفسی بیمار (لوله، اتصالات و دریچه‌ها): مدار تنفس بیمار مجرای انتقال گاز بیهوشی به بیمار است. وظیفه مدار تنفسی این است که ترکیبی از اکسیژن و گازهای بیهوشی و حذف دی‌اکسیدکربن از هوای بازدم را منتقل می‌کند.

دی‌اکسیدکربن ممکن است با جریان اضافی گاز تازه  FGF یا جذب آهک سودا حذف شود. مدار تنفس همچنین در صورت لزوم کمک یا کنترل تهویه را فراهم می‌کند.

سیستم پاک‌سازی: دستگاهی که هرگونه گاز اضافی بیهوشی را از بین می‌برد. حذف گازهای بیهوشی اضافی بسیار مهم است زیرا آلودگی اتاق با گازهای بیهوشی ممکن است منجر به مشکلات سلامتی در سایر افراد در محیط شود.

 

 

مزیت‌های ماشین بیهوشی

مهم‌ترین مزیت یک ماشین بیهوشی این است که می‌تواند حجم جزرومدی دقیق را به بیماران مبتلا به ریه بسیار ضعیف و بیماران بسیار کوچک ارائه دهد.

هر زمان که از ونتیلاتور استفاده می‌شود، زنگ هشدارها را قطع کنید باید منفعلانه فعال شود. ایستگاه‌های کاری بیهوشی باید حداقل دارای سه زنگ قطع ارتباط باشند: فشار کم، حجم جزرومدی بازدم کم و دی‌اکسیدکربن بازدم کم.

ازآنجاکه دریچه نشتی هواکش در حین دمیدن بسته می‌شود، جریان گاز تازه از خروجی گاز معمولی دستگاه به طور معمول به حجم جزرومدی تحویل داده شده به بیمار کمک می‌کند.

از استفاده از سوپاپ شستشوی اکسیژن در چرخه تنفس یک ونتیلاتور باید اجتناب شود زیرا دریچه نشت هواکش بسته می‌شود و دریچه تنظیم‌کننده فشار  APL قابل تنظیم حذف می‌شود. افزایش اکسیژن (600-1200 میلی‌لیتر در ثانیه) و فشار مدار به ریه‌های بیمار منتقل می‌شود.

 خرید فروش قیمت ماشین بیهوشی

در حال حاضر قیمت ماشین بیهوشی در بازار به عوامل متعددی بستگی دارد. معمولاً قیمت‌گذاری بر ای این دستگاه‌ها بستگی به نوع خدمات و تعداد قطعات برای خدمات پیشرفته‌تر محاسبه می‌شود.

با وجود مارک‌های متنوع قیمت این دستگاه‌ها متفاوت است. همچنین به‌خاطر نوسانات بازار، فروشندگان از درج قیمت‌ها اجتناب می‌کنند و برای دریافت قیمت به‌روز ماشین بیهوشی، لازم است با فروشنده تماس گرفته شود و یا مستقیماً به فروشگاه تجهیزات پزشکی مراجعه شود.

برندهای مختلفی از ماشین‌های بیهوشی مانند Drager و مدل  fabius CE و بسیاری دیگر در بازار موجود است. شما می‌توانید باتوجه‌به بودجه و نوع نیاز، آنها را تهیه کنید.

ماشین بیهوشی دارای مدل‌های تنفسی و پورایزر ایزو فلوران vapor۲۰۰۰ هستند و همچنین ونتیلاتور برقی و سیستم cosy و پشتیبانی بزرگسالان و کودکان نیز دارند.

نتیجه‌گیری

ماشین بیهوشی مداربسته محل اصلی برای تأمین اکسیژن‌رسانی، تهویه و تجویز داروهای بیهوشی فرار به بیماران است تا امکان انجام روش‌های غیرقابل‌تحمل دردناک در پزشکی مدرن فراهم شود.

ماشین‌های بیهوشی و ارائه‌دهندگان، به‌عنوان یکی از اجزای ضروری اتاق عمل تبدیل شده‌اند که با ترکیب تجهیزات مختلف نظارت الکترونیکی و دستگاه‌های تنفسی پیچیده به‌عنوان ایستگاه کاری بیهوشی تبدیل شده اند.

 

لینک های مفید


 

ثبت مشخصات شرکت خود در نئوفارم

همین حالا مشخصات شرکت خود را در نئوفارم ثبت کنید تا مخاطبین خود را افزایش دهید !

فهرست