فروش پالس اکسیمتر

در این صفحه اطلاعات شرکت های مرتبط با ” فروش پالس اکسیمتر ” قرار گرفته است

فروش پالس اکسیمتر | قیمت پالس اکسیمتر

پالس اکسیمتر

 

پالس اکسیمتر نامی نا‌آشنا برای عموم افراد است حال شاید افراد این وسیله را دیده باشند اما با نام علمی آن آشنایی نداشته باشند. این وسیله نوعی وسیله اندازه گیری در حوزه پزشکی محسوب می‌شود، اما آنچه حائز اهمیت است این است که کاربرد این وسیله چیست؟

پالس اکسیمتر درصد اکسیژن موجود در سرخرگ‌ها را به ما نشان می‌دهد، اهمیت این موضوع به این دلیل است که اگر اکسیژن موجود در سرخرگ‌ها کاهش یابد فرایند اکسیژن رسانی به بخش‌های مختلف بدن دچار مشکل خواهد شد و فرد بیمار دچار تنگی نفس خواهد شد زیرا اکسیژن لازم به ریه‌های او نمی‌رسد‌.

مقدار نرمال و طبیعی اکسیژن خون که بایستی توسط پالس اکسیمتر نمایش داده شود تقریبا برابر است با ۹۷ درصد که اگر این مقدار به زیر ۹۰ درصد برسد شرایط بیمار نگران کننده می‌شود و با کاهش این مقدار به ۸۰ درصد بیمار با وضعیت بحرانی روبرو خواهد شد.

دستگاه پالس اکسیمتر عموما بر روی انگشت قرار می‌گیرد اما برخی از انواع آن را می‌توان برای لاله گوش و شصت پا و بینی نیز مورد استفاده قرار داد.

 

در استفاده از پالس اکسیمتر باید به چند نکته توجه داشت تا دستگاه اندازه گیری دقیق را به مانشان دهد. این نکات عبارتند از:

 • عدم وجود فاصله یا مانع بین دستگاه و محل قرارگیری دستگاه مانند لاک یا ناخن مصنوعی و …
 • دمای محیط و بدن باید متعادل باشد یعنی نه خیلی سرد باشد و نه خیلی گرم.
 • اندازه گیری باید به دور از تابش مستقیم نور خورشید، میدان‌های مغناطیسی، مکان‌های عکس بردار پزشکی نظیر سی تی اسکن و ام آر آی صورت گیرد.
 • در صورت سرد بودن محل اندازه گیری باید به وسیله ماساژ محل مورد نظر را گرم کرد.
 • بیماری‌هایی نظیر نوسان فشار خون و اختلالات عروقی می‌تواند باعث اختلال در عملکرد دستگاه شود.
 • محلی که در دستگاه همواره مورد اصابت بخش‌های مختلف بدن قرار می‌گیرد باید همیشه با استفاده از پنبه و الکل تمیز شود.

 

 

خرید و فروش پالس اکسیمتر

 

شاید در نگاه اول از کنار خرید پالس اکسیمتر به آسانی عبور کنید اما باید توجه داشته باشید که این وسیله پزشکی که توسط افراد عادی نیز می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد و احتیاج به تخصص چندانی ندارد اگر در خرید آن سهل انگاری صورت گیرد با خطای اندازه گیری مواجه خواهید بود و این یعنی قصور فرد خریدار. در نتیجه برای اینکه به صحت اندازه گیری پالس اکسیمتر اطمینان داشته باشید هنگام خرید آن نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

 • توجه به تاییدیه وزارت بهداشت محصول و همچنین گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه
 • بررسی دستگاه از این نظر که آیا مدل و نوع انتخابی شما هست یا خیر و اینکه آیا نیاز شما را برطرف خواهد کرد یا نه.
 • اطمینان حاصل کردن از سلامت کالا و نبود شکستگی یا نواقصی از این قبیل در دستگاه
 • آگاهی از قیمت دستگاه و خرید بر اساس بودجه و توان مالی
 • خرید از مراکز معتبر و اطمینان از اینکه بابت هزینه‌ای که برای خرید دستگاه پرداخت می‌کنید کالای اصل و اورجینال تحویل بگیرید نه محصولات مشابه و فیک که کارایی لازم را ندارند و خیلی سریع دچار اختلال در کارکرد شده و کارایی لازم را ارائه نمی‌دهند.

 

 

 

قیمت پالس اکسیمتر

 

دستگاه پالس اکسیمتر توسط شرکت‌ها و کشورهای مختلفی ساخته می‌شود که هر کدام قیمت‌های مختلفی دارند اما عامل مهمی که قیمت این دستگاه را تحت تاثیر قرار می‌دهد ویژگی‌های آن است که برخی تنها برای اندازه گیری درصد اکسیژن فشار خون هستند اما برخی دیگر میزان دمای بدن، ضربان قلب، کالری مصرفی و … را نیز نشان می‌دهند.

نوع دیگری از پالس اکسیمتر نیز وجود دارد که می‌توان میزان نرمال درصد اکسیژن را در آن وارد کرد، با این کار اگر سطح اکسیژن خون فرد پایین باشد و او قادر به خواندن نباشد می‌تواند از افت اکسیژن خون خود آگاه شود، زیرا وقتی دستگاه عددی پایین‌تر از عدد وارد شده را نمایش دهد، دستگاه به صدا در می‌آید.

در نتیجه این دستگاه نیز مانند سایر دستگاه‌ها هر چقدر خدمات بیشتر و بهتری ارائه دهد قیمت آن بالاتر خواهد بود و به مراتب کاربردهای بیشتری نیز خواهد داشت.

همانطور که می‌دانید قیمت محصولات خارجی یعنی کالاهایی که ساخت کشورهای دیگری باشند یا حتی بخشی از قطعات آنها از کشور دیگری صادر شده باشد نسبت به نمونه‌های مشابه داخلی دارای افزایش قیمت خواهد بود. قیمت پالس اکسیمتری که از طریق صادرات وارد ایران شده باشد به نسبت پالس اکسیمتر ایرانی گران قیمت‌تر خواهد بود و یکی از دلایل این افزایش قیمت مربوط به پرداخت هزینه‌های گمرک است.

با یک سرچ و جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید از قیمت انواع پالس اکسیمتر آگاه شوید که محدوده قیمت آن بین ۲۰۰ هزار تومان تا ۸ میلیون تومان است و حتی نوع پیشرفته‌تری وجود دارد که ۳۶ میلیون است و همانطور که گفتیم این خدمات ارائه شده توسط خود محصول است که قیمت آن را دستخوش تغییر می‌کند و در این میان کشور و کارخانه سازنده آن نیز دخیل هستند.

 

جمع بندی نهایی

 

به صورت کلی باید اینگونه نتیجه گیری کرد که در خرید دستگاه پالس اکسیمتر به میزان مبلغی که پرداخت می‌کنید خدمات مطمئن دریافت می‌کنید. با خرید پالس اکسیمتر می‌توانید دغدغه و نگرانی خود از بابت افت اکسیژن خون را از خود و اطرافیانتان دور کنید و آسوده خاطر زندگی کنید خصوصا اگر بیماری دارید که در زمینه تنفسی مشکل دارد. خرید پالس اکسیمتر و قیمت آن نیز تابعی است که پیوسته با نیاز خریدار هماهنگ و هم‌ سو و هم جهت است و از آن پیروی می‌کند.

لینک های مفید


ثبت مشخصات شرکت خود در نئوفارم

همین حالا مشخصات شرکت خود را در نئوفارم ثبت کنید تا مخاطبین خود را افزایش دهید !

فهرست