فروش پمپ تزریق سرم

در این صفحه اطلاعات شرکت های مرتبط با ” فروش پمپ تزریق سرم ” قرار گرفته است

فروش پمپ تزریق سرم | قیمت پمپ تزریق سرم

پمپ تزریق سرم

 

پمپ تزریق سرم که به آن نام علمی اینفیوژن پمپ اختصاص داده‌اند به منظور تزریق مایعات دارویی به بدن فرد بیمار مورد استفاده قرار می‌گیرد که عمده کاربرد آن در زمان‌های اورژانسی و در بیمارستان و آمبولانس است.

شاید این سوال برایتان به وجود بیاید که تفاوت استفاده از پمپ تزریق سرم با تزریق سرم‌ به روش معمولی در چیست؟

سرم‌های معمولی هنگامی که وارونه قرار بگیرند بر اساس خاصیت جاذبه زمین، مایع موجود در آن به سمت پایین حرکت کرده یعنی به داخل رگ‌ها نفوذ می‌کند و تنها می‌توان سرعت قطرات ورودی را کاهش یا افزایش داد اما از پمپ تزریق سرم برای تزریق و انتقال مایعات ویژه به بدن نظیر مایع بی حسی اپیدورال، داروهای شیمی درمانی و تزریق خون استفاده می‌شود همچنین نحوه و میزان تنظیم سرعت ورود مایعات نیز در پمپ تزریق سرم بین ۱ الی ۴۵۰ میلی لیتر بر ساعت است و در واقع دقت آن بیشتر است.

پمپ تزریق سرم قادر است فشار مایعات را برای ورود به رگ‌ها کنترل کند تا فشار بر رگ‌ها وارد نشود و در صورتی که فشار وارده به رگ‌ها و میزان ورود مایع بیش از حد معمول باشد پمپ، تزریق را انجام نمی‌دهد و فرایند تزریق توسط پمپ متوقف می‌شود و دستگاه هشدار می‌دهد که این هشدار در صورت بروز خطرهایی نظیر انسداد لوله تزریق، وجود داشتن هوا در مسیر لوله تزریق، جدا گشتن ست تزریق و اتمام تزریق(اتمام مایع درون سرم) نیز به صدا در می‌آید.

پمپ تزریق سرم از قابلیت‌های ویژه‌ای برخوردار است که سبب شده تزریقات برای بیماران با سهولت بیشتری انجام گیرد که به نمونه‌هایی از آنها اشاره کردیم در ادامه نیز چند نمونه از کارایی‌های آن را جهت تکمیل اطلاعات خوانندگان محترم این مقاله عنوان می‌کنیم:

  • قابلیت جابجایی و انتقال سریع و آسان به علت سبک بودن
  • پایه مخصوص برای نصب
  • امکان کالیبره و تنظیم کردن بر اساس مایعات مختلفی که تزریق آنها به وسیله پمپ انجام می‌گیرد.
  • دارا بودن قابلیت مربوط به تنظیم مدت زمان تزریق
  • امکان استفاده از دستگاه در حین جابجایی به علت اینکه دستگاه با باتری کار می‌کند و نیازی به اتصال آن به پریز برق نیست.

 

لازم به ذکر است که محل قرارگیری پمپ تزریق سرم و فاصله موجود بین دستگاه و بیمار بر نحوه تزریق تاثیری ندارد.

 

انواع پمپ تزریق سرم

 

پمپ تزریق سرم در دو مدل به بازار عرضه می‌شود که عبارتند از:

  • تک کانال
  • چند کانال

تفاوت این دو مدل در این است که نوع چند کانال این امکان را فراهم می‌کند که چندین مایع به طور همزمان به رگ‌ها تزریق شوند در صورتی که در نوع تک کانال تنها تزریق یک نوع مایع صورت می‌گیرد.

 

البته توجه داشته باشید که انواع مختلفی از پمپ تزریق سرم در بازار موجود است که تقسیم بندی آنها بر اساس مکانیزم تزریق و اندازه و ابعاد دستگاه و … صورت می‌گیرد.

 

خرید و فروش پمپ تزریق سرم

 

در امر خرید و فروش پمپ تزریق سرم نیز مانند هر وسیله و دستگاه دیگری اصالت و کیفیت کالا حرف اول را می‌زند و از نکات اصلی و ضروری است که حین خرید بایستی مورد توجه خریدار قرار گیرد.

توجه به اینکه دستگاه از دقت کافی و بالایی برخوردار باشد و همچنین کالیبره شده نیز باشد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. همچنین دستگاه باید از حساسیت لازم برخوردار باشد تا بتواند به موقع و در شرایط لزوم و حساس هشدار داده و فرایند تزریق را متوقف سازد.

 

حال شاید تا اینجا برایتان سوال پیش آمده باشد که منظور از کالیبره شدن دستگاه چیست؟

کالیبره شدن در دستگاه‌های اندازه گیری یعنی اندازه گیری میزان خطای دستگاه و برطرف کردن خطای اندازه گیری آن.

نکته مهم دیگر حین خرید پمپ تزریق سرم توجه به برند محصول است یعنی باید بررسی کنید که آیا قطعات دستگاه در صورت خراب شدن قابل تعویض و در دسترس خواهند بود یا خیر.

لازم به ذکر است در خرید پمپ تزریق سرم از توجه به گارانتی و خدمات پس از فروش محصول غافل نشوید.

 

قیمت پمپ تزریق سرم

 

در بحث قیمت پمپ تزریق سرم با توجه به اینکه این دستگاه انواع مختلفی دارد که هر کدام نحوه عملکرد متفاوتی دارند که توسط کشورها و شرکت‌های مختلفی تولید و عرضه می‌شوند در نتیجه قیمت گذاری آنها متفاوت خواهد بود؛ زیرا قیمت قطعاتی که هر کدام از آنها برای مونتاژ و ساخت پمپ تزریق سرم استفاده می‌کنند نیز متفاوت است. همچنین اگر دستگاه از جمله دستگاه‌های وارداتی و ساخت کشورهای خارجی باشد نسبت به دستگاه‌ مشابه که ساخت داخلی است گران قیمت تر خواهد بود و علت آن افزودن هزینه گمرک و انتقال محصول به قیمت نهایی خرید دستگاه است.

 

جمع بندی نهایی

 

به صورت کلی باید گفت پمپ تزریق سرم فرایند تزریق سرم و کنترل آن را بسیار سهل و آسان کرده و با استفاده از آن برای تزریق مایعات مورد نظر احتیاجی به بررسی مداوم سرم توسط کادر درمان و نگرانی بیمار نیست. همچنین نوع چند کاناله این دستگاه برای بیمارانی که وضعیت وخیمی دارند و احتیاج به تزریق چند نوع از مایعات به صورت همزمان دارند بسیار کاربردی محسوب می‌شود.

در مورد خرید و قیمت پمپ تزریق سرم نیز نمی‌توان به نتیجه گیری کلی و یک قیمت واحد دست یافت زیرا با توجه به نوسانات ارز و تغییر قیمت قطعات به کار رفته در ساخت دستگاه نمی‌توان انتظار ثبات قیمت از محصولات را داشت. پس در مورد بخش قیمت گذاری ما تنها عوامل موثر بر قیمت محصول را بررسی کردیم تا در هر سال و ماهی که این مقاله را مطالعه کردید در آن مطالب ضد و نقیض مشاهده نکنید هرچند با داشتن اطلاعاتی در مورد نحوه قیمت گذاری قادر به حدس سطح قیمت محصول خواهید بود.

لینک های مفید


ثبت مشخصات شرکت خود در نئوفارم

همین حالا مشخصات شرکت خود را در نئوفارم ثبت کنید تا مخاطبین خود را افزایش دهید !

فهرست