فروش پمپ تزریق سرنگ

در این صفحه اطلاعات شرکت های مرتبط با ” فروش پمپ تزریق سرنگ ” قرار گرفته است

فروش پمپ تزریق سرنگ | قیمت پمپ تزریق سرنگ

پمپ تزریق سرنگ

 

پمپ تزریق سرنگ یا همان اینفیوژن پمپ همانطور که از نام آن پیدا و مشخص است عملکرد آن مشابه تزریق با سرنگ است اما با این تفاوت که برنامه ریزی شده فرایند تزریقات مایعات و سیالات را انجام می‌دهد. مکمل‌های این دستگاه ست سرم و میکروست هستند.

عملکرد دقیق پمپ تزریق سرنگ، کنترل فشار و جریان و سرعت مایعات و فرآورده‌های خونی به رگ‌ها است.

دستگاه فوق کاملا سبک بوده و وزن چندانی ندارد در نتیجه جابجایی آن با سهولت امکان پذیر خواهد بود همچنین از قابلیت نصب بر روی پایه نیز برخوردار است که بعد از نصب روی پایه، کیسه مایع تزریقی موردنظر نیز در قسمت بالای پایه نصب می‌گردد و با اتمام مایع و زمان تزریق فرایند تزریق متوقف شده و دستگاه هشدار می‌دهد.

پمپ تزریق سرنگ دارای دو نوع تک کاناله و چند کاناله است به این معنی که نوع چند کاناله قادر است تزریق چند ست سرم را به طور همزمان برای بیمار انجام دهد.

نوعی از پمپ تزریق سرنگ وجود دارد که با شمارش قطرات سرم توسط چشم الکترونیکی میزان مایع ورودی به رگ‌ها را کنترل می‌کند یعنی به نحوی طراحی شده که قادر به تشخیص مقدار سی سی براساس شمارش قطرات است. مهم‌ترین ویژگی پمپ تزریق سرنگ حساسیت ویژه آن نسبت به حجم ورودی مایعات و بروز اختلال در عملکرد دستگاه است که در صورت رخ دادن خطا سریعا تزریق متوقف می‌گردد.

از جمله مایعات و محلول‌هایی که توسط پمپ تزریق سرنگ وارد بدن می‌شوند عبارتند از خون، داروهای شیمی درمانی، مواد غذایی به شکل مایع و … .

عمده کاربرد پمپ تزریق سرنگ نیز در بخش مراقبت‌های ویژه مخصوصا بخش مربوط به بیماری‌های قلبی است.

هنگام استفاده از دستگاه باید توجه نمود که تنظیمات مربوطه را به درستی انجام داد. در تزریق با استفاده از این دستگاه، قطر سرنگ در همه تزریقات یکسان است و تنظیمات آن نیز مطابق قطر سرنگ و مقدار مایع تزریقی و همچنین وضعیت بیمار صورت می‌گیرد.

 

خرید و فروش پمپ تزریق سرنگ

 

با توجه به مطالبی که تا اینجا در مورد پمپ تزریق سرنگ گفته شد دقت و حساسیت دستگاه در خرید پمپ تزریق سرنگ حرف اول را می‌زند و بسیار حائز اهمیت است، یعنی دستگاه باید قادر به تنظیم و کنترل صحیح میزان مایع ورودی به بدن باشد و در صورت بروز اختلال در کارکرد آن به درستی اختلال را تشخیص دهد و جریان تزریق را متوقف کند پس یکی از نکته‌های اساسی در خرید پمپ تزریق سرنگ توجه به کیفیت و کارایی دستگاه است.

مسئله گارانتی و خدمات پس از فروش محصول نیز یکی دیگر از نکاتی است که همواره در همه خریدها چه در زمینه پزشکی و چه در زمینه‌های دیگر باید در بحث خرید و فروش محصولات به آن توجه شود.

در خرید پمپ تزریق سرنگ از موجود بودن متعلقات دستگاه همراه آن و دوام قطعات اطمینان حاصل کنید.

 

قیمت پمپ تزریق سرنگ

 

قیمت گذاری پمپ تزریق سرنگ مشابه کلیه وسایل از چندین عامل مهم تاثیر می‌پذیرد که عبارتند از:

  • سطح کیفیت قطعات به کار رفته در ساخت دستگاه که با قیمت رابطه مستقیم دارد، یعنی به میزانی که سطح کیفیت دستگاه بالاتر باشد سطح قیمت نیز به تناسب آن افزایش خواهد یافت.
  • اینکه دستگاهی که قصد خرید آن را دارید از چه برندی است و این برند به چه میزان شناخته شده است؛ زیرا به میزانی که یک برند و شرکت تولیدی در بین عموم مردم شناخته شده بود قیمت محصولات آن برند به طرز چشمگیری از قیمت برندهایی که کمتر شناخته شده هستند بیشتر خواهد بود.
  • با توجه به اینکه پمپ تزریق سرنگ انواع مختلفی دارد قیمت هر کدام از انواع مختلف آن متفاوت خواهد بود، پس نوع دستگاه نیز تعیین کننده قیمت آن است.
  • در انتها نیز باید یادآور شد که به علت نوسانات قیمت کلیه محصولات در بازار که به دلیل نوسانات قیمت دلار و ارز است قیمت پمپ تزریق سرنگ نیز از این قاعده نوسان قیمت مستثنی نیست.

 

جمع بندی نهایی

 

جمع بندی نهایی از کلیه مطالب گفته شده در این مقاله را می‌توان به صورت خلاصه چنین عنوان کرد:

پمپ تزریق سرنگ، کنترل کننده و به نوعی محافظ جریان مایعات ورودی از طریق سرنگ به بدن بیمار است یعنی نحوه ورود مایعات به رگ‌ها مشابه سرنگ‌های معمولی است ولی این دستگاه قادر است شدت و میزان ورودی را کنترل کند و با توجه به اطلاعاتی که متناسب با وضعیت هر بیمار به دستگاه داده می‌شود دستگاه در شرایطی که سیگنال یا اعلان خطا دریافت کند ادامه تزریق را متوقف می‌کند. خرید این دستگاه نیز برای بیمارستان مستلزم رعایت نکات ویژه و مهمی است که نباید مورد غفلت و سهل انگاری قرار بگیرد؛ زیرا دستگاهی که کیفیت لازم را نداشته باشد قطعا کارایی موردنظر را نیز ارائه نخواهد داد و در نتیجه خرید شما نه تنها اشتباه خواهد بود بلکه حیات بیمار را نیز تهدید خواهد کرد.

در نهایت در رابطه با بحث قیمت نیز چکیده‌ای از نتیجه آن را می‌توان اینگونه بیان داشت که:

قیمت پمپ تزریق سرنگ، مشخصه‌ای است که تعیین کننده کیفیت و برند تولید کننده است و این یعنی پرداخت هزینه بالاتر در خرید این دستگاه ضامن کیفیت محصول است، البته همواره توجه داشته باشید که این هزینه بالاتر برای خرید باید متناسب با سایر قیمت‌های مشابه این دستگاه باشد و پس از اطمینان از اصالت کالا قیمت بالاتر نشان دهنده کیفیت است نه اینکه صرفا افزایش قیمت اصالت و کیفیت کالا را تضمین کند. در نتیجه قدم اول و اصولی در شناخت و خرید پمپ تزریق سرنگ اصل و باکیفیت خرید از مراکز معتبر و اطمینان از گارانتی و خدمات پس از فروشی است که توسط شرکت سازنده همراه محصول به خریدار ارائه می‌شود.

لینک های مفید


ثبت مشخصات شرکت خود در نئوفارم

همین حالا مشخصات شرکت خود را در نئوفارم ثبت کنید تا مخاطبین خود را افزایش دهید !

فهرست