فروش کنسول بیمار

در این صفحه اطلاعات شرکت های مرتبط با ” فروش کنسول بیمار ” قرار گرفته است

فروش کنسول بیمار | قیمت کنسول بیمار

کنسول بیمار

 

کنسول بیمار نوعی از تجهیزات پزشکی در بیمارستان است که تامین کننده گازهای طبی، برق، روشنایی و وکیوم تخت بیمار است و همچنین سیستم مربوط به احضار پرستار و تلفن را نیز پوشش می‌دهد. در واقع کنسول بیمار این امکان را فراهم می‌کند که در صورت کمبود جا و جلوگیری از حمل و انتقال کپسول‌های گاز از کنسول بیمار استفاده کرد که توسط لوله‌ کشی از منابع تانک مایع یا اکسیژن ساز یا چندین سیلندر مرکزی(سانترال) گازهای مورد نیاز برای درمان بیمار تامین شود. جنس کنسول بیمار از نوع فلز آلومینیوم است و دو نوع دیواری و سقفی دارد که نوع دیواری به صورت ایستاده و عمودی قابل نصب در بالا یا کنار تخت بیمار است اما نوع دیواری به دو صورت ثابت و متحرک موجود است که نوع متحرک نیز در دو نوع تک بازو یا دو بازو وجود دارد که این نوع از کنسول بیمار به واسطه متحرک بودنشان می‌توانند حول محور محلی که نصب شده‌اند جابجا شوند. در نوع سقفی، ارتفاع ستون سقفی و طول بازو را می‌توان تغییر داد.

کنسول بیمار در بخش بستری و مراقبت‌های ویژه در بالا یا کنار تخت هر بیمار نصب شده و بنابر شرایط بیمار از قابلیت‌های آن استفاده می‌شود.

لازم به ذکر است انتخاب کنسول بیمار و خرید آن با توجه به نیازهای بیمارستان صورت می‌گیرد. یعنی نیاز بیمارستان تعیین کننده ویژگی‌های کنسول است. که این ویژگی‌ها عبارتند از:

 • ابعاد کنسول که شامل طول آن است زیرا عرض کلیه کنسول‌های بیمار تقریبا یکسان و ثابت است و تنها طول آنها با هم تفاوت دارد.
 • رنگ کنسول که طبق سلیقه خریدار متفاوت و قابل تغییر است.
 • طرح کودکانه و کارتونی جهت استفاده در بخش اطفال
 • نوع آتلت‌ها و تعداد آن‌ها
 • نوع پریزهای مورد نیاز و تعداد آن‌ها
 • نصب احضار پرستار یا جایگذاری خالی این بخش و عدم استفاده از این قابلیت کنسول

استفاده و نصب کنسول بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه نیازمند پریزهای برق بیشتری است که علت این امر وجود تجهیزات بیشتر در کنار تخت بیمار است.

خرید و فروش کنسول بیمار

 

پس از شناخت کنسول بیمار و آگاهی در مورد کاربرد آن در حوزه پزشکی و همچنین انواع آن نوبت به ذکر نکاتی می‌رسد که در رابطه با خرید کنسول باید همواره به آنها توجه داشت:

 • شناخت نیازها و انتخاب و خرید نوع کنسول بر اساس نیازهای شناخته شده
 • خرید از مراکز معتبری که اصالت کنسول را تضمین کنند و همراه دستگاه گارانتی و خدمات پس از فروشی را که شرکت‌های سازنده همراه محصول ارائه می‌دهند را به خریدار ارائه دهند و از این طریق اصالت محصول را به خریدار ثابت کنند.
 • تحقیق و پرس و جو در مورد قیمت انواع کنسول‌ها از نمایندگی‌ها و فروشگاه‌های مختلف(آنلاین شاپ و …)، زیرا با آگاهی از سطح قیمت‌ها منجر به انجام خرید اصولی و هدفمند و جلوگیری از هدر رفت بی دلیل سرمایه می‌شود و همچنین امکان تشخیص دستگاه اصل از فیک(تقلبی) نیز ممکن می‌سازد.
 • با توجه به مکان نصب کنسول و میزان فضا و … نوع دیواری یا سقفی آن باید انتخاب و خریداری شود.
 • بررسی کلی دستگاه از لحاظ سلامت دستگاه و ورودی‌های مربوط به هر پارامتر

قیمت کنسول بیمار

 

در این بخش از مقاله سعی داریم شما را از نحوه قیمت گذاری کنسول بیمار آگاه سازیم؛ زیرا اگر قیمتی را در این بخش برای محصول عنوان کنیم قطعا تعیین قیمت درستی انجام نداده‌ایم زیرا نوسانات قیمت بازار به نحوی است که قیمت کالاها هر روزه دستخوش تغییر می‌گردد. در مورد قیمت کنسول بیمار نیز با توجه به نوسانات قیمت که ناشی از نوسانات قیمت ارز و دلار و … است و همچنین این دستگاه انواع و برندهای مختلفی دارد، اعلام یک قیمت واحد برای آن بسیار دشوار است پس در ادامه به عواملی که تعیین کننده قیمت کنسول بیمار هستند می‌پردازیم:

 • کنسول بیماری که ساخته شده توسط شرکت‌های خارجی باشد به علت پرداخت هزینه‌های گمرکی برای انتقال آن به ایران قیمت دستگاه بیشتر از نمونه‌های مشابه داخلی خواهد بود.
 • خرید از افراد و مراکزی که کنسول بیمار را با هزینه بسیار پایین‌تر از مراکز فروش دیگر به فروش می‌رسانند کاملا اشتباه است زیرا ممکن است دستگاه مورد نظر کیفیت لازم را نداشته باشد پس یکی دیگر از عوامل تعیین کننده قیمت دستگاه کنسول بیمار سطح کیفیت آن است که در صورت دارا بودن کیفیت مناسب کارایی لازم را ارائه خواهد داد.
 • انواع مختلف این دستگاه نیز با توجه به دارا بودن تعداد پارامترهای قابل ارائه برای بیمار و نوع سقفی، دیواری، متحرک،ثابت و … قیمت‌های مختلفی خواهند داشت.

جمع بندی نهایی

 

طبق مطالب گفته شده در این مقاله در خصوص کنسول بیمار اینگونه می‌توان نتیجه گیری کرد که بنابر شرایط و حال بیمار میزان و نحوه استفاده از این دستگاه توسط پزشک مربوطه تعیین شده و به واسطه کادر درمان عملی می‌گردد. کلیه کنسول‌های بیمار یک کارایی واحد را ارائه می‌دهند و آن کمک به حفظ سلامت بیمار است. لازم به ذکر است که در شرایطی که وضعیت بیمار وخیم و بحرانی نیست احتیاجی به فعال نمودن سیستم احضار پرستار و تلفن و … نیست در نتیجه باید گفت میزان استفاده از ویژگی‌ها و قابلیت‌های این دستگاه وابسته به شرایط بیمار است. در امر خرید کنسول بیمار نیز این شرایط و نیازهای بیمار است که بر اساس آن بیمارستان اقدام به خرید نوع خاصی از این کنسول می‌کند که همانطور که عنوان کردیم نوع دستگاه بر میزان مبلغ پرداختی برای خرید آن دخیل است و در نهایت می‌توان اینگونه نتیجه گیری و عنوان کرد که شرایط جسمی بیمار از عوامل تعیین کننده قیمت کنسول بیمار محسوب می‌گردد.

 

لینک های مفید


 

ثبت مشخصات شرکت خود در نئوفارم

همین حالا مشخصات شرکت خود را در نئوفارم ثبت کنید تا مخاطبین خود را افزایش دهید !

فهرست